54 Các câu trả lời

Assalamualaikum, Mcm mana nak buat ye bila dapat kesan tombong / prolapse uterus lepas beranak? Tgh dalam pantang lagi ni. Dah stage 2 rasenye.

Waalaikumsalam, Hi Puan, jika masih dalam 'confinement period', teruskan untuk berehat dan elakkan terlampau banyak pergerakan berat, pengambilan makanan jenis serat juga penting untuk melancarkan proses buang air besar. Kerana jika proses buang air besar terganggu/sembelit, puan akan memberi lebih tekanan kepada kawasan uterus, seterusnya keadaan prolapse akan lebih teruk. Saya juga galakkan puan untuk lakukan senaman kegel setiap hari untuk kuatkan bahagian otot pelvik dan beri support yang baik kepada uterus.

Assalamualaikum... Hai🌸 Saya sedang hamil 33 minggu dan kerap sakit di bahagian vagina.. On off. Mengapa yea

Tq puan💋💋

maaf... sy cari komen sy xjumpa.... doc da balas tp sy xdpt baca komen tu.. sape2 boleh bantu tak ?

kene buang ke eh... aduhh

normal kah pabila mengandung, tatkala bersin, kadang2 akan keluar sendiri air kencing sedikit ?

how come i always get left pelvic pain (after my first child turns 1+) a few days before my period?

so just make appointment with local gynae ya for further clarificTion?

salam sy nk tnya...klu belaku pendarahan semasa hamil 13 minggu normal x....

rasa mencucuk cucuk bahagian pundi kencing bawah peror normal ke ?? rasa xselesa

salam doktor saya pregnant 12 week normal ke rasa ngilu2 die bahagian bawah perot tlong saya doc

normal jugak ke doc rasa mencucuk cucuk bawah perot pastu tekan pundi kencing

VIP Member

Assalamualaikum doktor, Saya nak tanya macam mana cara untuk mengatasi masalah keputihan?

Terima kasih doktor atas jawapan dan penerangan. Sebelum saya melahirkan, saya ada buat rendaman faraj menggunakan air, garam dan daun sireh untuk elakkan kegatalan pada bahagian faraj. Adakah ia selamat?

Nak tnye normal k x klau slalu rsa kbas2.tgn n kaki bila prgnant ..now dh 20weeks