54 Các câu trả lời

Salam Dr.. Saya nk tnya, Alhamdulillah saya dh 30 week .. Klau drive lama2 , duduk lama2, saya Jadi sakit dicelah2 paha, sukar untuk berjalan.. Sakit di bawah pun Ada.. Normal ka DR..

Assalamualaikum doc..harap soalan sy dapat dijawab..nak tanye.. kalau kadang2 keputihan yg keluar tu mcm warna coklat2/hitam knp ye? Kadang2 akan terjadi contoh mcm bawak baby ke..tq

Salam.doc..sy semasa pantang facing sembelit dan skrg ni dh hari ke 50..dh hbs pantang tp. Masih sembelit.. Cmne ye doc? Sy dh byk minum air.. Mkn buah sayur tp. Still. Sembelit..

Assalamualaikum doktor,ada kah bahaya utk sy brsalin normal bila ada bartholin cyst?Stkat ni cyst sy xprnh skt atau mngganggu aktiviti seharian sy.apa ptut sy lakukan doktor?

Assalamualaikum dok.. Saya hamil 29 minggu..anak k 3 . Saya mau tanya ..karna anak sya yg pertama & kedua lahir lcsc sezar.. Ad kah sya berpeluang melahirkan normal.

assalamualaikum, saya nak tanya tentang keputihan, normal ke kalau tengah mengandung keluar keputihan yang sangat banyak, dan juga kegatalan dan terasa sedikit kesakitan?

Waalaikumusalam, Keputihan terjadi bagi membawa keluar sel-sel mati dan bakteria daripada tubuh untuk memastikan kebersihan vagina dan mengelakkan sebarang jangkitan yang tidak diingini. Perubahan pada bahagian serviks semasa kehamilan turut memberi kesan terhadap keputihan.Apabila bahagian serviks dan dinding menjadi lembut, tubuh akan menghasilkan lebih banyak cecair keputihan bagi membantu mengelakkan sebarang jangkitan. Jadi, ianya normal jika berlaku peningkatan cecair keputihan sepanjang tempoh kehamilan. Terdapat juga keputihan yang tidak normal kerana mungkin menjadi salah satu tanda jangkitan. Jika puan dah mula ada rasa gatal dan sakit, ianya mungkin permulaan untuk simptom jangkitan. Saya sarankan untuk puan berjumpa doktor bagi mendapatkan konsultasi dan mengelakkan simptom menjadi lebih teruk.

Assalamualaikum dr... Sy mengandung 35 weeks,, terasa sakit kat bahagian faraj. Sebelum ni x pernah rasa sakit pon bahagian tersebut. Kenapa ia doktor....

Salam..nk bertya Sya preggy nak masuk 4month.. Sya alami varicose vein timbul area labia majora..ada cara ke nak kurgkn ..sbb xselesa sgt..Minta pencerahan..

Doct sy preggy 6w4d tp asyk spotting je.. kdg2 keluar mlm,then esok pagi pn mcm tu.. pert pn rsa mcm sakit first period.. sy buntu doct.. stress sgt

Assalamualaikum Dr..sy nk tanya, usia kandungan saya 11 minggu, boleh tak kalo saya nak cabut gigi..ad effect ap2 x pada kandungan?