96 Các câu trả lời

hai dokter, saya pregnant baby 1st, sekarang 21w3d, saya darah o dan ade g6pd, kemungkinan ke baby bakal lahir ade jaundice..? lama ke untuk hilang jaundice baby..?

ok dokter, much thanks 💕

Hi doc, nk tnya adkh faktor pmakanan semasa mgandung dan semasa pantang mempengaruhi jaundice? Jika ya pmakanan apakah yg ptut dielakkn? Thanks in advance ya doc 😊

Setakat ini, tiada bukti kukuh yang mengatakan pemakanan ibu memainkan peranan dalam kuning bayi. Tetapi sekiranya ibu kurang makan atau kurang minum air, ini akan mengurangkan penghasilan susu badan. Bayi yang kekurangan susu akan kurang kencing dan berak.Ini mengakibatkan kuning tinggi dan berpanjangan

Hai doc. Nak tanya, apa supplement or makanan yg elok perlu di amalkan semasa mengandung utk elakkan bayi kuning bila di lahirkan nanti

Tq doc. 👍🏻

Hai doktr.sy nk tnya.. Sy pregnant 25week 1 day..normal ka ada kputihan?. Sy slalu tukar panty liner and pkaian dlm. Ada cara nk atasi keputihan x? Tq

Keputihan semasa mengandung boleh disebabkan oleh perubahan hormon dalam badan tetapi ia juga boleh disebabkan oleh jangkitan bakteria ataupun kulat. Saya sarankan puan jumpa doktor pakar perempuan untuk siasatan dan rawatan.

Betulkah prolong jaundis boleh baik kalau bg susu fm berbanding susu ibu? Kalau betul, bukankah lebih terbukti susu ibu lebih bagus drpd susu fm?

Prolonged jaundis lebih ketara bagi bayi yang menyusu badan dan kebiasaanya mengambil masa 1-2 bulan untuk surut sepenuhnya. Sekiranya ujian prolonged jaundis normal, puan tidak perlu bimbang. Susu yang terbaik bagi bayi masih susu badan.

Hello doctor, sy mengandung 21week. Perut selalu mengeras n baby selalu gerak tu normal ke? Sebab sy rasa perut sy selalu mengeras.. baby pun selalu gerak

Perut yang mengeras kemungkinan besar disebabkan oleh pergerakan bayi yang lebih kerap di trimester kedua. Fenomena ini dinamakan Braxton Hicks. Tetapi sekiranya perut mengeras berterusan lebih dari 2 minit dan rasa sakit, tolong jumpa doktor O&G untuk pemeriksaan.

Dr , just 1 question only : 1. Is jaundice ada kaitan dengan pengambilan ais @ minuman berais @ aiskrim semalam ibu hamil ? Thanks

Tiada kaitan puan. Tetapi wanita yang hamil patut jaga pemakanan kerana mudah jatuh sakit disebabkan daya tahan badan yang lebih rendah.

Terima kasih sis..kadang kesian tengok baby terbatuk.. Tapi dia kuat menyusu.. 1-2jam sekali akan bangun nak menyusu.. Harap kuning dia cepat turun lah..

Jangan risau, kuning pasti turun.

VIP Member

Salam doktor.. normal x kalau dada bdebar .. utk mlm ni je da 3x berdebar.. berdebar lpas tu stop .. lepas tu berdebar balik.. ada effect pda baby ke?

Kalau kita tengah stress, tak cukup tidur ataupun minum air teh/kopi terlalu banyak, memang dada berdebar. Tapi kalau kesemua faktor di atas tidak ada, tolong check hormon tiroid anda.

Docktor sama mengandung anK pertama teringin makan nanas boleh ke kandungan saya skrg 5 bulan mahu masuk 6 sudh.. Saya nak makn nanas

Tq docktor

Câu hỏi liên quan