7 Các câu trả lời

saya pantang YG ke4 nanti, pantang sendiri.. anak sulung saya dah 7tahun n no2 dah 5tahun boleh lah Minta tlg sikit2 APA yg patut.. maybe saya Tak pakai stoking waktu Siang, pakai selipar n Malam Hari nak tidow Baru pakai stoking.. tungku pulak Minta tlg husband buat lepas dia balik kerja n time anak2 semua dah tidow.. hal membasuh , cuci toilet n mop Minta tlg husband uruskan.. memasak, menyapu n lipat baju saya buat.. Tapi kalau sis ikut mana yg awak Mampu buat..

sy anak pertama.. pantang sendiri. malas nak susahkan org. buat keja umah semua mcm biasa. sy jenis rimas kalo pakai stoking, jadinya tak pakai. pastu hari ke 10 pantang sy tumpah darah. byk sgt darah kua. sy kena admit ward tanpa ank. skrng sy preggy ank ke 2, hubby suro pantang umah mak sy, sy sebenarnya taknak susahkan org. 🥺mak sy masih keja, ayah sy pon tak brape sihat, sy takut tangisan bby ganggu diaorg.

Nak pantang sendiri boleh je….tpi agak2 la klu buat kerja rumah……dah tau dlm pantang…x yah la beria sgt…..

Sya pun pantang sndri sis . Anak 3org . Makan hari2 ikan goreng . Dgn lada hitam . Nak buat mcm mna kan suami Kena kerja . 10hari da basuh baju menyapu. sruh anak angkat skit2 kuar kan dri mesin . Hari ke 14 da drive kuar amek anak balik sekolah . Buat mna yg mmpu. Ikhlas kan hati . Doa yg baik2 .

elakkan kje² berat, stkat yg ringan² bleh la.. jgn brdiri trlalu lame, buat kje duduk ats kerusi, bsuh pggn kuantiti yg ckit, menyapu bg hsbnd yg buat, jmur kain pn bg hsbd yg buat, klu awk byk buat kje awk pnt n stress nnt bleh jd bnde lain plak, seelok²nya lps brsalin bykkn berehat..

Saya berpantang dah hari ke 41. Jarang2 pakai stokin. Tungku pun masa tukang urut dtg je. Takpe puan. Janji jaga pemakanan. Kalau rasa sejuk, pakailah stokin tu. Skrg pun musim hujan je. Saya pun berpantang sendiri. Czer. Anak pertama.

Saya beranak oprate…..pantang makan & suami je………yg lain2 kelaut dalam

saya xpakai stokin tp pakai selipar dlm umah..mmg khas utk dlm umah

Câu hỏi liên quan