105 Các câu trả lời

hi sis ,tu normal sis sbb sy pun pernah alami yg same ...jgn risau tu disebabkan Trisemester pertama (minggu 1-12) – akibat implantasi, atau kondisi serviks yang sedang sensitif...

sy pun ade jumpa doc pasal ni and then doc sendiri bgtau sy ade setengah org mcm ni di awl pregnancy klo sekali saje dn warna coklat tu okey normal sbb dia bukan merah darah kan ....klo berterusan lebih baik dptkan nasihat doc sis.

Klau benda2 mcm ni better pergi ke klinik/hospital terus ... Tak perlu tanya rasanya ... Sebb biasa nurse dah pesan klau ada keluar darah apa terus pergi hospital...

pergi hosp sis,saya pun bleeding jugak awal2 dulu. alhamdulillah cuma threatened miscarriage je. takut sgt masa tu. lepastu baby okay lepas sebulan check up😊

Better pg klinik sis.. Sebab sy pun jd mcm tu.. Last2 dr scan lps tu amik sample sikit nak tahu punca dia ape.. Sebab awal2 nie risiko gugur tu mmg tinggi..

VIP Member

Klau drah kluar xnormal. Nurse xd pesan ke klau klau drah ni kna cpt2 g hospital. Sbb tnda2 nk ggur doc ckp klau libat trun drah. Go seek professional help

Saya pun sama bleeding tapi bila cek nampak kantung je. Sedih sebab tak confirm selamat atau tak.. Pernah tak momie kandung 5 minggu tapi tak nampak denyutan.

Saya kandungan 5 minggu nampak kantung kecik. Doc ckp 50/50 sbb klu diikutkan tarikh haid 6minggu. Bykkn berdoa, alhamdulillah. 8w dh nmpk janin dan denyutan jntung.. X pyh risau sgtlah. Bykkan berdoa.

Better ke klinik or refer ke hospital..at least doc akan scan n bg ubat klu x ada apa2 .. kdg2 lbh truk tu tanda2 kguguran.. apa2 pn cpt refer ke sana

Sy da ad pengalaman..Better cepat direct to hospital...hospital akn cek lg detail...x normal if bleeding mcm tu..mudah mudahan allah permudahkn urusan puan

In shaa Allah. Pengalaman pertama. Jauh dlm sudut hati sedih juga takut tambahan pjj dgn husband. Hopefully baik2 shj. Tq mommy info

Jumpa lah doktor...itu yg terbaik... Hanya mereka yg dpt tentukan sama ada normal atau x...Dan akan beri ubat kuatkan rahim sekiranya perlu..

Hai pengalaman saya pula...cervical polyp...menyebabkan pendarahan apabila bergerak...wajib refer gyne ye sis...stp org x sama kes...