17 Các câu trả lời

Tidak benar bahawa ibu yang mengalami GDM (Gestational Diabetes Mellitus) tidak boleh makan kuih atau kek. Namun, bagi ibu yang mengalami GDM, adalah penting untuk menjaga pengambilan karbohidrat dan gula yang seimbang dalam pemakanan harian. Ibu hamil dengan GDM disarankan untuk memilih jenis karbohidrat kompleks yang rendah gula seperti roti gandum, beras perang, dan pasta wholemeal. Lebih baik menghindari karbohidrat sederhana yang tinggi gula seperti kuih atau kek yang biasanya mengandung banyak gula dan tepung putih. Sebaiknya, gantikan makanan manis dengan pilihan makanan yang lebih sehat seperti buah-buahan segar atau yogurt rendah lemak. Juga, pastikan untuk mengatur saiz hidangan agar tidak terlalu banyak mengonsumsi karbohidrat dalam satu waktu. Penting juga untuk berkonsultasi dengan dokter atau pakar pemakanan dalam merancang pemakanan yang sesuai dan seimbang untuk ibu hamil dengan GDM. Mereka akan dapat memberikan nasihat yang terperinci berdasarkan keadaan individu dan tahap GDM. Jangan lupa, selalu pantau kadar gula darah secara berkala dan ikuti arahan dari profesional kesihatan untuk menjaga kesehatan ibu dan bayi dalam kandungan. https://invl.io/cll7hzz

boleh je makan sis. sy pun gdm on diet. saya makan je kuih 1-2 biji, kek sepotong. tapi bukan setiap hari la. yang penting makan selepas makan makanan berat atau yang berserat nak elak gula spike. makan buah pun camtu juga. biasanya saya akan makan dulu bendi celur 3-5 batang sebelum makan makanan berat/manis. air manis memang jaraaaaang minum. kalau nak pun minum la 3-4 teguk buat lepas rasa ngidam.

Boleh je awak tp berpada. Saya awal2 kena gdm pun jaga makan terus cut itu ini. Kitonyo takut kang nanti tetiba jadi gdm on ubat ke kan. Sekali next check up timbang berat turun. Doktor pun ckp jgn la terlalu diet sgt haha. Makan je mcm biasa & normal pregnant ni suka manis2 tp berpada. Ikut result bsp yg kita wat tuu. Kalau mcm sebelum lunch result rendah boleh lah makan manis2 sikit huhu.

sy tiap kali preggy tiap kali tulah lekat gdm, sy makan je smua jenis mknan tapi pengambilan tu berpada².. angin ibu mengandung ni xleh disekat², kang bile dh merajuk langsung xnk sentuh dh... hahaha... suami sy pon dh paham perangai sy... so cara saya ambil mknan manis dgn cara bersukat , cuma saya jarang minum air manis...

Boleh tapi in a small portion dan bergantung pada BSP awak. I was GDM on diet. Cara saya, contoh nak makan donat. Saya makan separuh je. A slice of cake, saya makan 3-4 suap je. Anyhow, you know yourself. Apa yang buat gula awak spike, awak je tahu dan take note.

sy GDM on diet, skg 32w. Bacaan mmg cantik dari awal..biasa 4cmtu je..boleh je nak makan manis skit2 buat rasa tapi yang penting 3 hari sebelum bsp kena jaga jgn mkn manis..then masa bsp breakfast mkn wholemeal bread, tghari, dan petang makan sup syur + suhuun mmg cantik bacaan try lah cuba

sy makan jugak semua tu. minum air kurang manis. cuma xdela setiap hari mkn kek tu kan..doc pun ckp mkn je apa yg awak nk makn. kne try n error. sy mkn nasi lebih 2 senduk pun bsp ok. doc pun ada gtaw dia dlu mkn kfc pun bsp still ok. kadang lain org lain bacaan.

saya makan je. tapi make sure makan lepas makan apa2 yg berserat atau protein atau lemak. selalunya lepas makan berat lah sebab complete ada semua. lepas tu baru ambil dessert, portion pun berpada2, cukup buat rasa2. breakfast elakkan benda2 manis.

Dlu saya pernah tanya doctor buah apa bole makan kalau x nak tinggi gula. Dr suggest makan buah-buahan mcm apple, Citrus, guava, pear, barries. Dr kata Elak mkn buah yg manis mcm Manga , kurma, angur, durian dan tembikai.

Betul. Nak lagi mudah untuk TT, maksud doktor @Jane ni ialah elakkan buah yang tinggi GI. Opt untuk buah yang low GI.

sy gdm on diet..sy mkn je..tp berpada..klu hr kne g buat BSP control lh skit mkn mnis tu sbb nk result bg cntik..hr xkne BSP sy mkn le mnis skit..tp berpada la & make sure every checkup berat xnaik lbh 500g utk 2mgu checkup..

Câu hỏi liên quan