8 Các câu trả lời

hi awak. buku pink swasta dgn buku pink kk tak sama. if awak nak check dkt kk then kena buka buku pink dkt kk. if awak nk check dkt swasta awak kena buka pink swasta. tak boleh campur. nanti kk marah. kecuali awak buka both buku. kalau nk checkup swasta then nk bersalin hospital gov, boleh je. cuma kena pastikan buku pink swasta awak lengkap. sama mcm kk checkup. utk memudahkan hospital gov check detail buku pink awak masa bersalin nnt. sy utk 2nd pregnancy ni mmg xde choice kena checkup swasta. pengalaman masa nk bersalin mmg nurse dkt hospital gov tanya. tp sy terangkan baik2 la reason sy checkup swasta. kalau awak nak tau range buka buku pink dkt swasta, saya buka buku pink haritu saja swasta charge 150. range checkup month 150-300 utk sekali checkup.

Mcm sy buka buku di swasta check up 3bulan je, lepas tu sy rasa mcm tk sedap hati sbb sy darah O- , pegi kk tp kena buat buku baru yg swasta tk guna😵‍💫 & bg sy kk lebih detail terus ambil sample darah buat appoitment utk ambil suntikan rogham lagi satu masa check up di swasta tk pernah bgtau HB sy brape last2 sy check sendiri di buku rupa nya rendah 🙄 pegi kk setiap check up memang nurse pantau kaw2 hb kita rasa terharuuuu 🤣 suntikan rogham sepatup nye kena ambil awal tp sy lewat 31w lepas besalin kena ambil lagi suntikan rogham skrg dh 40w belum keluar lagi baby 🫣 doa kan sy ye spatup nye 6/1 kena induce tp sy minta tempoh hari ni 7/1 doa kan sy baby keluar dgn mudah tnpa induce

VIP Member

Hai, seeloknya buka buku pink dan check up di maternity clinic (private/gov) atau KKIA. These two provide most detailed and complete information on your pregnancy for future. Kalau klinik biasa mostly tak lengkap sebab itu bukan servis mereka.

p je buka buku kt kk. even dh 13week pon. dia nk membebel ikut lah. tahan je. 😅 bab kk mcm tu lah. nasib dpt misi baik,ok ler. dpt misi erm. hehe. apa2 pon book appointment dlu dlm qmed

Boleh.. tapi seeloknya cari la klinik swasta yg mmg ibu dan anak. Selalunya buku pink mereka lebih kurang mcm KK. Atau buka dulu buku pinj di KK kemudian baru sambung guna di swasta

Klinik biase? Ke KKIA maksud awk.. blh je nk buka buku pink kat swasta if berkemampuan.. Better buat dekat KKIA la sis.. rekod tu complete and detail..

Saya bukak buku di kk , tapi apa2 scan saya buat diswasta . Saya rasa lebih yakin dan terjaga kandungan saya bila checkup di kk sbb detail sedetailnya .

Betul . Scan di kk kena guna teropong la sis , print2 hitam ja yg nampak kalah cerita p ramlee hitamputih 🤣 lagipun kalau swasta , apa2 komplikasi , depa akan cepat2 refer kita ke kerajaan semula . Kiranya kerajaan ni mmg no1 la yg akan dicari kalau apa2 jadi .

bley.. sediakn duit je..