26 Các câu trả lời

saya 68 juga masa morning sickness, turun smpai 65kg,,lepas alahan terus naik balik ..alahan teruk start 7 minggu smpai 12mggu,alhamdulillah skrg da xde alahan

Best nye.. Dh melepasi fasa alahan..

Saya sebelom pregnant 46kg. Trimester 1 morning sickness memang teruk. Buka buku pink masa 13 weeks berat 38kg. Masuk trimester 3 baru berat makin naik balik.

Lebih kurg sy 😅 skrg dh 5 bulan.. pernah naik 1kg.. tp turun balek.. nk tgok next check up naik ke tak.. btw, sy mmg tdek alahan 😁 makan selera..huhu

blm smpi sbln sya dah turun 8.6kg.sblm pregd brt 55kg.skrg 47kg masuk 4mnth..harap sngt msuk 5bln slera mkn dah OK n liur lndir d mulut ni hilg.

Minum air kosong and air asam jawa. Air kelapa pun sy minum.

Saya turun berat underweight lagi 39kg masa 3 bulan pregnant. Tapi makan je macam biasa every month berat naik 2/3kg. Sekarang 8 bulan dah 48kg.

InshaAllah, terima kasih. Semoga sis kuat tahan alahan dan baby sihat selalu. 💪

Sama la dengan saya masa buka buku 63 sekarang 59, dh 4 bulan alahan x hilang.. Jadi kena pegi klinik 2 minggu sekali pantau berat badan..

Jga pemakanan je kita ni sis.. Time mengandung ni lh mcm2 pnykt.. Hrp semua baik2 belaka..

VIP Member

sya 6kg trun.. dok bedrest ja bgun ja mntah pning lembik.. meniti hari ja bila nk abis 1st tri nie.. baru 10w...🥴🥴🥴🥴

aduhhh...😷

Sy bdn naik je wat mse ni dri kurus keding 37kg je skng dh 48kg😅..alhamdillah baby sihat..ibunya ni pon sihat nk mkn jeee🤣

Lain org lain pembawaan bby kn.. Smga sis & bby sihat..

beza berat masa sy buka buku sampai bersalin turun 4kg.tp alhamdulillah baby sihat dan berat normal masa lahir

Syukur..bby sis sihat.. Sya spaikan nurse ckp takut bby dlm rahim tu terbantut.. Tp sya dgr masuk telinga kiri keluar telinga kanan je.. Dh tugas dia..

Super Mum

1st trimester mmg berat kta turun .. sbb alahan . Tp it depends jgk.. lepas trimester ktiga naik 5kg.. hehhe

Tu la sis.. Ada yg maintain je berat sbb tak ada alahan..

Câu hỏi liên quan