10 Các câu trả lời

boleh je request..cuma dpt dgn x dpt je sy bersalin di hospital lain ..tpi kerajaan.. masuk check cm..tengah baring2 doc perempuan tgh pakai glove ..tibe2 ada doc lelaki masuk dlm labour room.... huhu..nk buat mcm mana...baring jeee ... last2 masuk ot utk emergncy czer sy minta tolong orng garu tangan pun doc practical lelaki jugak.... tengah2 menyusu baby dlm wad tibe2 doc lelaki dtng lagi lahhhh.. redaaa je....so nasib kita la dpt doc perempuan/lelakiii....x kira sape la doc.. janji selamatkan nyawa ibu dan baby...

Betul jugak kan puan. Janji anak dan ibu selamat. Itu yg penting

Saya bersalin hosp kulim , banyak nurse doc perempuan dan cek dlm wad lelaki tpi tak bnyk , doc laki bnyk yg jd doc utk bby , pengalaman saya besalin ada sorang praktikal lelaki ni nk tolong cuci darah lps besalin tu saya ckp trus dkt dia , doc perempuan ada tak saya malu dia pun ok , dan pggil yg perempuan dtg so far ok setakat yg sambut semua perempuan

Saya dah 3 kali besalin hosp kulim ni nk msuk ke 4 huhuhu so far scan smua bnyk doc perempuan ja yg ada

boleh req , tp entah dapat ke tidak . sbb goverment . ikut doc mana yg oncall . nanti masa sakit dah tak terfikir dah doktor laki ke perempuan . malu pun dah takde . base on my experience , doc laki lagi lembut buat keja dari doc pompuan . sup sap sup sap tahu tahu siap .

Oh yeke. Ingtkan kalau laki yg sambut, lebih kasar dari dr perempuan 😂

Gov biasanya tak boleh request. Invest untuk bersalin di swasta jika nak request. Tapi kes bersalin ni kes darurat hidup & mati. Kalau tak mampu swasta memang kena terima je lah ☺️

TapFluencer

nak request boleh. tp dpt tak dpt tu taktau lg sbb ikut pada doktor yg ada haritu. & byk2 doa dari skrg. sbb kena faham bersalin hosp kerajaan ni kena ikut rules dorang.

Nak tnya jugak, boleh request bilik tak, sbb suami ada GL, layak untuk first class, tapi tak berani ddk sorg, kalau 4 bedded pun okey, kalau tau boleh jawab prtanyaan saya

husband sy ada GL. masa sy bersalin haritu boleh req bilik. Tapi kena req sebelom awak masok labour room. mean masa husband awak register. mcm sy dh masok labour room jadi xboleh dh req bilik. bilik ni atas kekosongan juga tau. awak doa byk2 la mana tau rezeki awak dpt bilik. boleh guna GL masa awak nk discharge. dpt free.

Nk req tu boleh , tapi dapat tak dapat bergantung pada doc yang bertugas waktuu tu , waktu saya bersalin mlm kat stu , nasib nurse pmpuan yang sambut baby ,

awak boleh req. cumanya nak dapat tu bergantung pada nasib. sebab kena tengok doctor yg bertugas pada hari tersebut.

kalau kerajaan,tgok pd doktor yg kerja waktu awak nak bersalin le gitu

Nasib la sis.. sbb xtau sapa yg oncall masa tu tmbh² lps office hour..

Câu hỏi liên quan