12 Các câu trả lời

nurse selalu cakap even buang luar, masa air mazi (pre ejakulasi) before keluar air mani tu pun ada sperm, saya pun dulu rancang sendiri, tapi ngam2 anak 2 tahun lebih melekat boleh nak rancang sendiri, tapi bersama -time tak subur - buang luar - lepas bersama cepat pergi tandas cuci ada yang suggest guna kondom, kalau awak rasa selesa okay je, sebab kadang2 tak selesa guna ni, ada yang buang dalam tapi bersama hanya waktu bukan subur, boleh tahan sampai dua tahun lebih kalau melekat jugak memang rezeki, sebab rancang sendiri ni memang risiko sikit, mana2 pun risiko ada guna perancang pun pregnant 😂 kunfayakun nak kata rezeki time tu kalau dapat, melekat jugak

saya tak period jgk sampai baby 11 bulan, sebab anak memang menyusu badan sampai 2 tahun, ngam2 anak saya stop 2 tahun lebih tu beberapa bulan lepas tu melekat, kan orang kata kalau kita menyusu badan dia macam perancang semulajadi untuk tak pregnant period saya datang masa baby start 11 bulan, so sebelum tu tak takut nak bersama, sebab orang cakap kalau period means subur😂 so tak tahu bila waktu subur but once dah keluar terus kena cek waktu tak subur bila nak bersama kalau awak masih takut mungkin boleh makan pil on time dan buang luar juga

Saya Anak No 2 Dah 5 Tahun Lebih .. Sekarang Nie Saya Tengah Pregnant Anak No 3, Dah 34 Weeks .. Selama Nie Saya Merancang Sendiri Dengan Suami. Caranya, Buang Luar Saja. Alhamdulillah, Allah Permudahkan Segala Urusan Kami Untuk Jarakkan Kehamilan Dengan Cara Merancang Sendiri. Tak Nak Makan Ubat Sebab Takut Hormon Terganggu Dan Risau Berat Badan Naik Mendadak 😂 Itu Jelah. Lagipun Saya Punya Period Pun Tak Teratur. Kadang Sebulan Lebih Nak Dekat 2 Bulan Baru Period.

Cara rancang sendiri, Buang luar (takut tak sempat) Guna kondom (risiko bocor) Jenis perancang Pills-banyak jenis-risiko ganggu hormon-farmasi Depo-cucuk-klinik gov/swasta-risiko ganggu hormon Implant-tanam bawah kulit-klinik swasta-risiko ganggu hormon (ubat sama dengan depo) Iucd-alat masuk dalam rahim-klinik gov/swasta-takda ubat-tahan 5thn-insyaAllah tak ganggu hormon-period macam biasa

WAH THANK YOU! So buang luar tu boleh la ye. Okay jelas dah sekarang.

boleh je buang luar sis. mcm yg sis² lain kata, preejakulasi boleh jd punca melekat juga. saya la tu masa anak 2nd 😅 plan nak jarak 4 tahun, sekali melekat masa anak 1st 2.5 tahun. yg 3rd ni alhamdulillah lekat masa anak 2nd nak masuk 4 tahun. semua rancang sendiri. kalau nak buang dalam pun pastikan bukan waktu subur.

Faham thank you sis. Hehe

rasanya bukan tak boleh tapi lebih pada tak efficient sbb takut dah terlepas pun masa bersama..jd kemungkinan besar mengandung tu ada la jugak.dia mcm penggunaan condom la juga kalau bocor tetap jadi .mostly perancang Dr suh ambil suntikan/pil..tp mngkin ganggu hormon kita pula nt..baik secara natural je kita cegah

boleh. kami pun merancang dengan buang luar je. tapi suami kena kerjasama & semangat kuat lah. lepas bersama, kalau nak proceed next round, suami kena gi kencing & bersihkan dulu penis dia. kalau period jenis teratur, boleh sekalikan dengan kaedah elak bersama waktu subur.

Faham hehehe thank you

Anak saya sekarang dah nak masuk 2 tahun. Kami merancang sendiri. So far suami saya pancut dalam saja and then kita sepantas kilat kena pergi toilet dan cuci. Kalau suami awak okay untuk buang luar setiap kali bersama, terpulang padanya.

better klau betul2 nk jg kene double triplekan..in case sy terlekat dgn rezeki Allah 2 kali walau buang luar..elak ari subur.mgkin kite dah rancang tp perancangan Allah lbh lg.

VIP Member

boleh..mcm kami pun .merancng buang luar.tp suami kena bg kerjasama la..tu yg sbaiknya dlm berusaha tuk merancang dan jarakkn kehamilan ..mg dpmudahkan segalanya Allahuma aamiin

Faham hehe thank you

Rancang sendiri ni bermaksud bersama luar waktu subur, pakai kondom, dan buang luar. Saya rancang sendiri. Alhamdulillah nak masuk 3 tahun dah rancang sendiri

Faham faham hehe thank you tau. Saya teruskan jela dgn kaedah buang luar hehehe