5 Các câu trả lời

I was GDM on diet. Total weight increased during pregnancy was 12kg. From 48kg to 60kg. Alhamdulillah lepas bersalin, tak sangkut DM. Paras gula kembali normal. Baby pun lahir normal dan sihat, berat 2.4kg. Lepas bersalin dapat berat badan asal. Hehe Tips nya makan secara sihat macam biasa. Avoid processed food, fastfood, junkfood and cut sugar intake. Saya masa pregnant 6x sehari makan. 3x main meals, 3x snacking. Awak ikut pinggan sihat Malaysia. Suku suku separuh. Boleh Google 'pinggan sihat Malaysia'. Nanti keluar info.

Most welcome 😊 Snacking saya pelbagai. Buah, dried nuts, yogurt, 1 pc donut, 1 pc wholemeal bread with unsalted butter, itu antaranya la. Snacking ni just untuk alas perut. Bukan makan untuk kenyang.

Berat sy setakat 32 minggu ni naik dalam lebih kurang 5kg. Masa 1st trimester berat turun sebab masa tu taktau pregnant dengan masa tu mmg target nak berat ideal. Masuk 2nd trimester baru berat start naik slow2 sampai sekarang. Cuma sy pon takde strict sangat diet. Asal jangan makan berlebih2. Kalau sy rasa saya banyak sangat gula haritu, sy try lah kawal gula esok lusa.

berat sy prgnnt hnya 72kg ..sy dr trimester 1 naik gram2 je smpai hujung trimester 2 msih 72.+++kg. smpai nurse pelik.😂.. da naik trimester 3 ..bru2 ni pi kk jmpe doc pkar kluarga case GDM.. berat br naik sekilo. tu pun da risau😅 skli scan bby da ngam berat sekilo. 😂 sy mkn normal je smua.. tp yg pnting.. air kosong jgn skip.

berat saya pun kerap naik turun tapi 1kg je gtu kalau naik/turun. selera makan okay macam biasa rasa dh makan banyak tpi berat tknaik, kadang risau tapi baby okay alhamdulillah.

berat saya masa booking 66kg trim 1 turun 1kg trim 2 turun 3kg sekarang trim3 30w 66kg. taktahulah asbab apa tapi berat baby 1.2kg time 29w 😆 makan normal kadang tgh mlm pun mkn lagi sbb lapar kesian pulak dkt baby kalau tahan lapar😂

berat sy naik 7kg je sepanjang pregnant .. n sy pun gdm mommy .. baby lahir x kecil sgt xbesar sgt 2.85kg 37w ..