5 Các câu trả lời

Hi . Saya ada byk baca lately birtclub november 2024 ni dah byk kena GBS .. mmg fasa2 kita ke ? Sbb saya pun tengah lalui . 🤭 mula2 perasan jugak tiba2 kerap kluar keputihan , so saya asyik tukar pantyliner jelah sbb nak solat bagai kann .. kalau kat rumah mmg pakai baju klawar je so bila rasa ada something kluar saya asyik lap pakai tisu jelah. Tapi bila jadi macam tu ada rasa gatal2 sikit . Masih tak perasan.. tapi haritu ada bersama dgn suami, mcm biasa je rasanya. Lepas bersama few minutes lepas tu terus kluar keputihan yg pekat. Utk first mom, mmg saya terkejut. 🥹 masa bersihkan miss v mmg kita akan clean detail sikit sy siap letak cermin, saya bersihkan masukkan jari satu ruas je kat bahagian yg nampak ni je(nak masukkan terus jari is seram) 🙈,masih ada keputihan tu. Kecut perut jugak. Dah yakin bersih baru saya bukan apps ni utk baca2 n tnya2 . Rupanya perkara biasa org lain pun lalui . Sy pun take note jugak yg mkn plain yogurt n tiap kali rasa gatal sy akan basuh dengan air suam n pastikan sentiasa lap kering miss v. Syukurlah mmg betul gatal dah sgt jarang. Sy belum pegi kk utk swab lagi sbb swasta kawasan sini pricey sikit. So tahan la minggu depan baru pegi . Skrang nak bersama suami pun seram jugak . 🤣 lepas settle swab di kk baru on balik la kot 🙈 .. sekian. Maaf panjang2 .. saja share luahan hati sbb skrang masih setia bersama air suam .🤣

sy pon bersihkn n keringkn miss v,tangas dgn air garam pans... now tgh fasa pksa diri mkn yogurt 😂😂... yg 1st dulu gatal sgt2 n klua bnyk smpai kuning . ase nk tercabut miss v ase.. yg kli ni pulak klua xbnyk, tp bila kencing sakit🥺🥺

Gatal2 kat kulit ke? Sekarang keputihan awak banyak ke? Kena inform doktor nanti doktor bagi ubat makan atau insert when necessary. Saya takde sapu apa2 cream. Lepas dapat ubat insert dengan antibiotic keputihan dah tak banyak dan tak gatal. Then gynae adviced untuk cut sugar intake, takes probiotic food dan jaga kebersihan miss V je. Probiotic food yang senang dapat plain yogurt/Greek yogurt.

anak 1st gbs carrier dp awal lagi. nie anak no2 , dh 5bulan lebih baru start gatal n pedih.. keputihan masih belom teruk,just mcm normal.. tp gatal tu merenyam dahh.. already cut sugar.. cuma nk mkn plain yogurt tu risau xtertelan 😂😂 .

makan plain yogurt yg brand marigold sis. lemak2 je tak masam

saya basuh dia air suam sis. rendam miss v dgn air garam pun boleh boleh

Rendam miss v dengn garam warna pink tu sis, air suam2.

buat mase nie sy tangas dgn air gatam biasa. cume pelik lak sbb anak ke2 nie xbnyk n xsegatal dulu . tp bila kencing sakit🥺

Câu hỏi liên quan