18 Các câu trả lời

Bila dah hamil ni semua perkara yang dibuat rasa was-was... Boleh ke saya buat ini? Boleh ke saya buat itu? Salah satu persoalan yang selalu ditanya, boleh ke saya berhubungan intim dengan suami ketika hamil? Jawapannya, 𝗕𝗢𝗟𝗘𝗛. Tapi..... Trimester pertama : Tidak digalakkan lagi kerana bimbang berlaku pendarahan Trimester kedua : Boleh tapi jangan terlalu lasak Trimester ketiga : Digalakkan kerana air mani suami dikatakan 'natural induce' Sebagai suami kena faham keadaan isteri yang sedang hamil. Kadangkala letih bawa perut ke sana sini tak sempat nak layan suami. Bila letak kepala terus ke alam mimpi. Jangan marah isteri ya.

xda masalah pun sis. cuma jgn terlalu kerap. sbb air mani tu boleh menyebabkan kelahiran baby pramatang. nk seminggu sekali tu boleh. tp jgn terlalu kerap. sy dr awl sy thu sy preggy nafsu tu makin mbuak nak. tp tu laa kena kawal diri sndri jugak🤣🤣 skg alhamdulillah dah masuk 24 weeks. baby pun makin lasak. bila peluk papa dia, dia lagi kerap nk menendang. jeles kot😅😅

Saya ada rujuk doctor,doctor kata boleh bersama jika slow2..tapi seeloknya jangan kerap,seminggu sekali macam tu..macam saya,kami berdua bersama jika betul2 rasa nak sebab suami pun takut2..saya dah 8weeks,baru 3-4 kali bersama..

sy dlu hari2 bersama,lepas kemalangan baru tahu dah mengandung 13 minggu..tapi masih tetap bersama hari2..cuma kurangkan lasak,main yg slow motion punya,sbb nnti dh masuk trimester ke 2 susah dah nak bersama bila perut makin naik,

sy 13week bru berani nk bersama, sbb pnh gugur 2x.. tp skrg dh 24week pun jrg la nk bersama, sbb risau tu masih kuat, mcm awk bru lgi, baik jgn.. cuba puaskan suami cara lain

VIP Member

Saya dpt tahu pregnant until now dah 14 week.. msih lgi bersama suami ☺️ boleh jer tp jgn lasak ii yer.. slow ii jer.. lagi satu jgn dalam sngt tkod nnty sakit 👍🏻

Yer betul tu 🥰

bukan apa tak selesa awal pregnancy dgn rase mcm period pain. bawah perut tak selesa lagi. lagi nak bersama alahaiii. tak tau la nk nangis ke nak moody

seeloknya jgn dlu..tpi sye dlu awal² pun slalu brsma suami jgk sbb 3bln pregnant bru dpt thu ade bby..alhamdulillah nsib baik xde pape jdi

tak bleh lagi.. better lepas 3bulan.. sya dh pernah turun darah msa 9weeks.. alhamdullilah jantung baby okay.. nsib baby kuat

klu sy suami lg tkt nk bsama..🤭. risau juga dgn kndungan katanya. kdg perasaan nk bsama tu cm xda ja..