10 Các câu trả lời

Kalau Kene Time Preggy Doktor Akan Kata Normal.. Saya Kene Masa Genap 35 Week Until 37 Week.. Tiap Kali Membuang Menangis² Kat Toilet 😭 Then Macam Ada Isi Tersembul Keluar Banyak Kat Bawah Tu.. Pergi Hospital Admit 3 Hari Pon Tak Selesai.. Saya Banyakkan Makan Betik Bagi Hilang Sembelit Lepas Je Discharge Wad Terus Okey .. Cuma Masih Ada Isi Yg Tersembul Keluar Tu Sikit La 😊

Kita sma sis..

VIP Member

Normal, saya pun kena. Lagipun doc bgtau vitamin yang klinik bekalkan macam obimin & zincofer tu kalau kita makan, automatic badan dalaman kita akan panas. So kena minum air masak banyak2 & makan sayur hijau. Salah satu sebab kena sembelit & buasir.

cari putik kelapa ,kebanyakkannya gugur kat tanah ,ambik 2-3 biji . panaskan secara beselang seli kemudian tuam di kwsan buasir

Super Mum

Sstgh org jgak.. Mcm sy ank 1st n 2nd kena mcm tu.. Tp bila ank 3rd n 4th x kena plak buasir n sembelit... #TAPSupermoms

Sy kne smpai berak berdarah. Then doc suruh minum susu mengandung. Mkn sayur hijau n buah byk.

Sama berak berdarah, docter kasi ubat sembelit pon mcm same jgk. Minum air dan Makan buah banyak pon still sembelit.... 😭

sya 4 org ank tak pernah kena buasir plak so tak tahu lah biasa ke tak pada org lain

minum byk air kosong. Mkn sayur2 hijau sbb byk serat. N bykkn mkn buah.

bnyak kn makan buah pisang,sayuran hijau n bnykkan minum air masak

Mmg normal...kdg2 ada yg crit brit..

VIP Member

aah...sembelit dgn cirit brit