136 Các câu trả lời

Oh memang normal ke? Alhamdulillah. Ngilu sejak 36w. Tapi Dr sy cakap kalau boleh solatlah macam biasa. Supaya baby punya kepala ke bawah. #2ndbabyafter7yrs

VIP Member

Saya dari 20weeks dah rasa sakit sakit celah kangkang, sakit miss v.. kalau tidur atas lantai tanpa alas nak bangun mesti menyucuk nyucuk rasa kat miss v.

Sy 36 minggu 2 hari.Hari ni rasa berat sgt Kat bawah nk jalan Pon sakit...30-1jam sekali rasa berat yg skali dgn nyilu...cuma tiada pendarahan je lg.

memang rasa mcm tu sia bby da membesar kepala dia da masuk laluan..kdg2 rasa mcm mencucuk pon ada ngilu...bila berjalan pon kdg sakit kt tulang ari2

sya dari 26 week lagi smpai 30 week masih sakit dekat bawa tu smpai nak jln pun susah nak duduk bediri pun susah tidur pun tak lena 😢😢😢

Saya pun sama sakit tak selesa. Time tidur nak tukar posisi mengiring kiri kanan tu tu sampai rasa tulang pelvik tu pun berbunyi. Normal ke ekk

normal sis. Pakar ckp sebab baby dah kt laluan & ngilu sebab terkena tulang2 kita dekat bawah. Saya kerap rasa mcm tu.

VIP Member

Ya btul I pun sama 35mggu…sama jee rasa sakit kat miss V celah kangkang smua…nak duk lama xblh masa nak bgun tue trasa sakit sangat2…

sy 35 week... susah NK tido,pedih dlm tekak... xselesa... Mata mengntuk sngt ii,tp still xboleh pejam... dgn pedih dlm tekak LG...aduh...

sama saya pun dah 35w...mmg sakit area bawah n kekadang dia mngeras...sabar je sbb 15 nnti nk oprte...huhu smoga semua ibu3 dprmudhkn...