11 Các câu trả lời

TapFluencer

7 bulan sesuai untuk beli brg baby & ibu pantang . Sis boleh try baca blog ni atau Iman Abdul Rahim punya , cuma blog ni dia simple tak banyak sgt brg nak kena beli . Tambah baju baby sebab baby kan cepat membesar . Try la compare then mana sis rasa berkenan & mampu . https://www.decamellia.com/2020/09/checklist-barang-bersalin-dan-proses.html?m=1

bg yg mampu 7 ke 8bln dh bleh dh nk shopping skali gus tp klau mcm sy, sy xmampu nk beli sekaligus sy beli dlu ckit² start 5bln lepas scan jantina tu kte dh confirm tau boy or gurl sy beli dlu ckit² baju n pampers dye..😊 bln dpn lg nanti tmbh lg..

Saya start beli lepas buat detail scan, dah tahu gender baru sakan shopping baju baby. Saya Beli awal2 sebab senang nak bajet duit keluar sikit.. kalau terus beli hujung2 takut banyk sgt pulak spend duit, risau nak pkai duit untuk emergency

Betul tu sis. Beli sikit2 senang nak tanda list

TapFluencer

Sy start 12weeks dh beli breastpump sbb ada baby expo 😂 maklumlah excited first baby dlu. Better dh tau jantina dh boleh beli sikit2 ikut bajet , jgn beli hujung2 sgt sbb nnt tak larat nk shopping dah .

start 28weeks dh beli brg baby kat shopee...sementara dok tunggu rebut voucher shopee yg kedekut tu dah 33 weeks pon haa. pon masih ada lg 2 3 barang belum sempat beli 😆😆

selalu org cakap beli time dah 7bulan. tapi saya start 5bulan beli sikit2x. beli barang yg besar2x contoh mcm tilam baby ke.

saya 6 bulan skrg dah start beli sikit² dulu .. sambung beli nanti masa 7bulan pulak .. saya search google buat list dulu ..

sy bru 4m ..sy da bli smlm.. ky baby fair.. skrg ni sy target baby fair je.. harga murah sikit la dr kedai bby ..

Takpa boleh je awk.. mana yg memudahkan. Kalau awk nak tengok set lengkap baby newborn boleh ke IG: drbabyoutlet

VIP Member

Search je kt google nti byk keluar list ikut kuantiti / priorities

Saya start membeli diusia 7bulan..