7 Các câu trả lời

betul. ubat kuat rahim (duphaston) Dr cuma bg to selected person je. Especially yg ada bleeding dr awal pregnancy. For my case, since dpt tau pregnant (masa tu dh 6 weeks) Dr terus bg ubat & jugak injection utk kuatkan kuat rahim walaupun i xpenah bleeding. Reasons because i penah failed ivf cycle walaupun currently i conceived naturally.

i dr 6 weeks till 9 weeks dpt 2x injection kuat rahim n mkn 3x sehari duphaston. now dh 10 weeks duphaston 2x sehari n no more injection. so far alhamdulillah baby is growing healthy n i have no issues in pregnancy.

Maaf sy tk tahu tp mksudnya darah tu keluar sekali dengan air besar ke. Makssudnya bukan ikut kemaluan. Kenapa kene kuatkan rahim. Sy masa 5 minggu dulu pernah sekali saya berak sekali darah tp bukan bertkaitan rahim

Sembelit 😅 sbb sy alaminya skrg..lubang buang najis terkoyak sedikit mnyebabkn drah kluar skali ngn najis..

VIP Member

Sy pernah dpt ubt tu masa 15w dr klinik swasta sbb bleeding. Sy bawa ubt pergi kk, nurse ckp ubt kuat rahim sgt bgus

elok je utk kuatkan rahim. tapi bila mkn ubt tu kena sekali dgn bedrest. selalu doctor bagi kalau ade bleeding.

Ubat kuat rahim hanya boleh dimakan atas saranan doktor. Tidak boleh ambil sebarang ubat sembarangan.

Saya takde bleeding tapi doctor bagi juga. Saya ikut ja nasihat doctor

kenapa tak elok? nama pun kuat rahim, yg bg pun Dr..

first experience sis.

Câu hỏi liên quan