23 Các câu trả lời

Anak pertama lahir 2 weeks early than EDD. Saya takde tips tapi saya mmg active berjalan (kat shopping mall haha kira exercise kan), balik rumah nesting kaw kaw, basuh baju baby, kemas rumah, basuh tandas setiap sudut tandas tu saya gosok. Alhamdullilah mula contraction lepas subuh, sampai hospital tengahari dlm pukul 1pm mcm tu, anak selamat dilahirkan pada pukul 3.45 petang ❤️

InsyaaAllah kita cuba usaha dan ikhtiar. Yg penting always positive. 👍 Skrg pregnant anak ke2, lemau macam sayur 😂

Lain orang lain.my sister first baby born over due.supposed 8may 2013 tapi keluar 11may2013. Saya pula my first born due 15may 2019 tapi keluar 1 may 2019 at 38weeks.both of us first born baby boy.nak cepat bukaan?hmmm🤔 kena banyak jalan kot.and do squats. Kalau ada bola gym bounce to that ball.sebab ini yang saya buat time i nak beranak.😅 tak pasti berkesan ke tak la.

Kalau overdue dia akan bagi 1week extra macam tu baru dia induce..tanya dr placenta dah rrady ke belum... sebab my dr time scan dia kata placenta dah ready sebab dah ada putih2 kata dia.dia kata maybe dalam 2weeks saya akan beranak.so far betul kata dia.

baru semalam doktor gtaw sye... boleh daa start berjalan kat mall 1hri 30minit sejuk skit n leh cuci mata... buat hari2 sampai due bersalin. skrg 36w, kat3 doktor bile2 je leh bersalin.. baby pon dah matang.. rse cam uishhhh serammm... bila2 je, tu yg cam surprised kan

haha..tulah..hari2 duk tnggu bilalah ada tnda2 nk bsalin ni..asyk2 duk bckp gan baby suh dia kluar😅, tkut sgt ter overdue.. sbb xde tnda pape lg ni sis..huhu

38 weeks 2 days, x pasti mcm mana tp masa sy hari tu zohor smpy hosp, kul 3 bersalin. Yg sy tau masa pregnant sy active bnyk berjalan, hari2 naik turun tgga ofc, selalu minum air kelapa. Moga dipermudahkan urusan bersalin sis. ☺️

InshaAllah aamiin, take care. ☺️

VIP Member

Saya semuanya overdue 😆 Insyaallah baby akan keluar bila dia dah ready.. Saya selalu buat prenatal yoga since third trimester. Dan banyakkan praktis breathing. Alhamdulillah semuanya cepat dan lancar

puan boleh bykkn berjalan satu mall pun ok...buat kerja rumah mcm biasa tp jgn la yg berat2...jgn manja2kn sgt diri...moga semuanya selamat dn dipermudahkn ya...

VIP Member

Sy brsalin 1st bby 39w5day..bnyk buat skuad.naik turun tngga.pas 2 exercise rapatkn tumit kki ke miss v.kerap brsma suami.alhamdulillah mmng cpt..

Hai mommy . saya bersalin kat first baby : 40minggu 1hari. 12 jam. contraction . second baby masih dalam perut 8minggu 1hari 😅😅

aduduhhhhh..lagi seram mak😣😣😣

Ank 1st saya overdue.. Kena induce .. Sakit biar tuhan je tau... Dr 8.am smpai 12 tgahmlm bru bsalin

Bnyk kn berjln sis lg2 dh nk kt due tu...kalo larat glh tawaf shopping mall insyallah sng bersalin..😊😊😊

Câu hỏi liên quan