37 Các câu trả lời

VIP Member

Saya ada baca.. Protein kena cukup kalau nak supply darah cukup.. Kalau nak amik protein dr ikan, sekurangnya sehari kena cukup 100g/sehari.. Kalau amik telur, amik dalam 3-4biji telur.. Pastu kalau nak amik vitamin sebaiknya amik pure vitamin c yg tak ada perasa.. Dan amik bersama magnesium.. Makanan merapu kena elakkan, baru tak mengganggu nutrisi.. Makanan merapu tu maksudnya fake food.. Amik real food ja.. Kalau boleh, bezakan betul² ya real food n fake food.. Semoga dipermudahkan..

Try maltofer ni. Ubat ni saya boleh telan compare to other ubat. Makan ni x perlu makan ubat lain dah. Doctor cakap pon dh ckup, die xde dah suggest ubat lain lagi. Btw saya Hb mmg sentiasa rendah 😅. Dpt lepas 10 pon ok dh

Farmasi ade jual

VIP Member

Makan jambu batu and tukar air manis dan ngan air ribena mix berry.. InshaAllah okey.. Saya masa drop dri 12+ ke 9 dalam 2minggu juga saya minum ribena and air masak je.. Tak sentuh air lain.. Alhamdulilah naik jadi 12.5

Saya amalkan sangobion utk tambah darah, dan minum jus delima.. Pastikan masa makan ubat atau makanan untuk tambah darah, JANGAN minum dengan air bersusu, milo, teh, kopi.. seeloknya air putih/ jus.. InsyaAllah ok..

saya pun makan sangobion. dari anak sulung sampai no2 ni tgh prgnt 31w . masa kat sulung takleh telan ubat kk mesti muntah. alhamdulillah serasi . hb pun ok . sampai misi tanya mkn ubat apa. hehe .

jom try set shaklee nih..sy xleh nk telan ubat lain..dh 3 pregnancy sy consume set prenatal shaklee..alhamdulillah..so far bacaan hb sy atas 11..2mggu lps 11.3.. http://wa.me/60192679814

sy mkn maltofer skrg..sblm ni zincofer hb xnaik,so sy tukar... owhh ya sy juga ada thalasemia 😉 ank sblm ni serasi dgn zincofer hb 12 smpai dliver..kali ni je xnaik,huhu

mybe xserasi sis..sya bukan loya saja siap pkej sekali sakit kpala+ pening,sis sekarang dah brapa wks?

VIP Member

hati ayam, kerang, bayam, boleh je sis mkn bnd yg boleh tmbh darah... bahaya jgk pd kdgn klu darah xckup... ikot lah nasihat doct #TAPSupermoms

Sama. Sy pn dah try semua jnis ubat. Last choice sy ubat maltofer. Klau lps ni msih xnaik hb, doktor ckp xda pilihan selain jarum ubat. 😢

hari² kena

VIP Member

saya amalkan jambu batu, buah delima & kurma. mkn lebihkn protn & sayur bayam. alhmdulillh skrg blm penh hb bawh 12. #22Nov20

Cuba makan Iberet. In shaa Allah boleh naikkan hb. Saya time mengandung pun makan ubat ni, Alhamdulillah, hb naik.

Câu hỏi liên quan