22 Các câu trả lời

Asalkan cyst bawah 5cm tkde apa yg perlu risau sgt InshaAllah. Macam saya mmg ada cyst 3cm before pregnant lg. Lepas pregnant dan baby makin membesar, cyst tu kecut balik.

sama anak kedua jugakk . scan 6minggu tk nmpk kantung tapi nampak cyst . sekarang 10minggu masih kena follow 2minggu sekali utk scan tngk cyst makin besar atau tidak . sangat menrisaukan

bila baby makin besar cyst tu akan hilang.. sy mase awal pregnnt 8mggu cyst 1cm.. scan 12mggu 3cm cyst kena refer ke pakar O&g.bila pakar scan xde..ilang camtu ja..

Kalau ada fibroid pulak macam mana? Saya tak pernah ada simptom apa2 tapi bile scan masa 8 weeks ada fibroid 8x5cm. Bahaya tak? Ni first pregnancy saya. Huhu

Pengalaman saya mengandung bersama cyst memang dipantau oleh pakar sehingga kandungan 7 bulan... In Shaa Allah, baby ok asalkan dia lebih besar dari cyst...

Saya pun ada cyst masa week 8 ,4.4cm. Jgn risau nnt cyst tu hilang sendri. Cyst tu utk support early pregnancy. Week 16 scan dah tak ada dah cyst.

Betul insyallah mmg akn hilang sendri.

yaa saya pun haritu doc kesan ada fibroid 1.6 ..pastu doc kata bawah 5 cm biasa xde apa..alhamdulillah haritu scan lagi dah tak ada

Cyst msa preggy normal sb prubhan hormon. sy pun ada n skrang dah 26w still follow up dgn pakar o&g. Detect cyst masa 8w jugak

Ya. Klu sbelum preggy xda cyst, n msa preggy ad cyst, mean pembawakan baby.. Ada 1 jnis hrmon terlebih x silap sy.. Sy refer krajaan n swasta.. Swasta selalu pergi scan baby, sy akan tanya details cyst ni punca apa msa preggy.. So doc kata sb hormon mengandung n pembawakan baby.. In syaa Allah semua baik baik saja.. Puan jgn stress.. Just enjoy.. Yg pnting baby lagi besar dari cyst

Masa saya first scan ada cyst . Lepastu lama2 dia kecut . Cumanya sye jaga makan lah benda2 tkley makan tu sye tk makan

Masa scan dr akan bgtau jenis cyst yg bahaya ke tak, klu mcm dalam gambar ni, cyst yg boleh kecut sendiri.

InsyAllah nnti hilang sendiri tu. Saya dulu awal pregnancy mcm puan juga. Weeks ke 11-12 mcm tu hilang dah