45 Các câu trả lời

Ya Allah sis saya pernah merasa apa yang sis rasa. Tapi alhamdulillah takde apa jadi. saya mimpi saya gugur keluar darah seketul besar lah jugak masa nak buang air. Suami kejut saya sebab saya menjerit Ya Allah masa tidur and berpeluh satu badan masa tu...Fuhh.... mana taknya risau lah kan mimpi macam tu pulak. Tapi sejak tu tiap kali nak tidur selalu selawat supaya tak mimpi yang bukan bukan lagi

Dulu saya pernah mimpi macm ni jugak sis. Tapi saya mimpi keguguran jela. Saya bagitau husband saya dia kata setiap kali nak tidur selawat and baca al fatihah. Saya amalkan sejak tu sampai sekarang. Alhamdulillah dah takde mimpi pelik pelik lepas tu. Yang penting sis kena tau takde istilah atau maksud pun untuk mimpi keguguran. Kalau ada orang cakap pun tu semua just tanggapan which is tak betul.

Normal . dlu masa mula mula mngndg slalu mimpi bnde mcm tu .. sbnrnya semua tu kerja syaitan , sbb masa ni diri kita tgh lemah . pastu slalu mmpi laki curang ,khwn lain .. byk kali !!! ... bykkan istigfar dn mntk perlindungan dr Allah . kdg disebabkan kite trlalu pikirkan keadaan bby pn bleh trjd gitu jgkk.. Sy kdg refer ke ust, ust kata itu mainan tidur , nk bg kita lemah .. sbnrnya tkde ape pn

Betul sngt . Smpi blh buat laki bini gaduh 😭😭

Bila mimpi bukan bukan ni kan, apa yang saya buat saya akan cuba sedaya upaya lupakan benda tu. Saya pernah mimpi benda macam ni waktu hamil anak pertama dulu. Mimpi keguguran janin...Banyak keluar darah semua. Saya fikir sangat sampai saya mcm tak fokus..Asyik termenung je. Jadi saya sibukkan diri atau buat something untuk alih fikiran dari fikir pasal mimpi buruk tu..

Actually benda ni normal sis kalau tengah hamil. Mimpi macam macam. Ada yang mimpi keguguran janin lah, ada yang mimpi jatuh tangga lah.. Macam macam ada yang melibatkan keguguran. Bagi saya benda tu just mcm tak membawa apa apa. So kalau terjaga pagi tu and teringat balik mimpi gugur ke keluar darah ke terus selawat and doa supaya takde apa apa berlaku.

Kalau mimpi keguguran ke keluar darah ke tu takde maksud pun sis. Semua mainan tidur. Jangan terlalu memikirkan sangat benda macam ni. Takut nanti makan diri. Kot kot lepas ni sis mimpi lagi benda mcm ni cepat cepat bangun selawat/istighfar. InshaAllah takde apa apa. Semoga sis dilindungi dari apa apa pun perkara yang memudartkan ya. Amin...

VIP Member

Hmm...saya tak pernah mimpi keguguran bayi ke apa. Tapi bagi saya mungkin sis boleh slow slow untuk jangan ingat mimpi tu. Takut nanti sis stress asik fikir je dah ganggu kandungan and emosi. Takde apa kot sis. Mimpi kan mainan tidur. Jangan difikirkan sangat. Nanti kalau fikir je makin melarat lagi susah. Asik teringat je.

Jangan terlalu fikir sangat sis mimpi ni. Maksud mimpi gugur ke apa ni tak betul pun. Jangan percaya sangat kalau ada kenalan bagitau tafsir mimpi. Lagi sis fikir lagi stress. Effect ke sis dan jugak baby. Kesian ke baby nanti. Doa banyak-banyak supaya dihindarkan dari segala perkara yang buruk. InshaAllah....Amin...

Mimpi keguguran bayi adalah hal yang sering dialami kebanyakan ibu hamil kerana dilanda rasa takut, risau dan cemas berlebihan terhadap kandungan serta kesihatan bayi dalam kandungan. Tanpa anda sedar bahawa tekanan ini berupaya untuk muncul dalam bentuk mimpi ketika tidur pada waktu malam.

Alah normal lah tu sis. Kalau kita mimpi keguguran janin, tu tandanya diri terlalu tertekan kot sis. Saya tak pernah pula mimpi bukan-bukan macam ni. sebelum pejam mata saya memang buat solat sunat dua rakaat anda berdoa supaya allah mudahkan jalan untuk bersalin nanti. takut juga. huhu

Câu hỏi liên quan