20 Các câu trả lời

Saya mse 5bulan pregnant nk masuk 6bulan dh settle semua sbb saya start beli sikit2. Skrg dh 8bulan lebih lagi sebulan due date dh x larat nk jalan nk keluar beli brg. Alhamdulillah dh settle semua. Sis beli sikit2 dulu xpe bru x terasa sngt duit. Kalau beli sekaligus bnyk jugak. Beli yg penting2 dlu yg nk bawa pergi hospital nanti.

VIP Member

Dah boleh prepare sikit2 dah tu. Macam saya weeks 35 baru beli segala barang, sebelum tu satu apa pun tak beli. Weeks ke 36 baru basuh2 barang dan packing. Week 37 dah bersalin. Nasib baik sempat beli dan packing semua barang2. Kalau delayed lagi tu, ke hospital tanpa barang2 lah jawabnya

TapFluencer

Saya pun dah 27w dan persiapan dan 90%. Sebab saya jenis choosy 😆 bab duit yang keluar & kualiti barang. (Sebab dari pengalaman anak first, main beli je tak tau okay ke tak sebab konon2 nak beli last minute) dah masuk anak ke-2 ni baru bijak sikit nak berfikir 😆

Sis boleh beli brg utk masuk hosp je , jnji lengkap masa kt hosp , dah lahir nnti boleh smbung shopping kt shoppe sbb dh tahu jantina kan Ikut la selalunya baju newborn beli sikit je sbb baby cpt membesar

VIP Member

saya pulak dah 31 minggu baru 2-3 helai je baju dh ready . hmm tak mampu lagi . sbb hubby sorg je keje . makan mnum pun kdg2 ade tkde . hahih , dgn hb low lg . dugaan . risau la..

semoga dpmudahkan urusan puan dn hsband

Sy seawal kndung. 5 bulan dh beli 2 helai baju. Skit2la. Ni dh nk msuk 9 bulan hmpir lngkap dh. Kena beli skit2. Nk beli skli trus byk kluar modal. Hihi🤭

Saya baru start prepare...32 w 5 d....😅 mmg xlarat jalan...kdg2 tulis je senarai bg kt boss...redho je laa kaler ape pun...janji ade je brg tu...

Beli awal2 sis. Jgn dengar org ckp “tak yah beli awal” . Sebabnya nanti dah sarat larat ke nak berjalan n berdiri lama2 pilih barang2 baby 🤭

skg ni kne pkai mask kluar..bygkn dgn bwk bdn semput2..lg gguan mask. sy skg 27w jg.. Alhamdulillah siap smua dah.tgl nk bsuh.

dah boleh sediakn dah..smntara larat lg..30w ke ats kita dah kne standby klau ap2 kita dah siap barang2 ibu&baby..

Câu hỏi liên quan