63 Các câu trả lời

Saya beli baju saiz newborn sikit je saya beli saiz 3-6 dgn 6-12 je lebih sbb org ckp baby cepat besar. Tu pun saiz 3-6 ada yg jenis kecik entah muat ke x. Baju saiz newborn bnyk mak mertua yg hadiahkan so boleh lah wt gilir2 dgn yg saya beli sikit tu. Pampers pun saya beli saiz newborn satu pack akak saya ckp kadang x abis pun satu pack dh kena tukar saiz S. Barut saya beli yg saiz kecik 3 je pastu saiz besar yg lebih. Kain bedung saya beli yg saiz 120x110cm lebar sikit. Saya beli lebih kain bedung sbb boleh buat towel boleh pakai lama boleh buat lap2 lapik2 camtu.

Untuk newborn better beli 4 helai mcm tu, terus cuci kalau dh guna, senang nak recycle. lpastu topup yg 3-6 month sbb sbelum 2 bulan dah kne pakai baju lain, baby cepat membesar. Nnt dah lahir baru topup kalau rasa tak ckup, sekurgnya kita tahu size baby. Pampers pun pakai newborn pun 3 minggu je pun, dh kne tukar S dah. Mcm anak saya lahir 2.75kg, sebulan dah 4.2kg Huhu. Maknya yg tak membesorrr 😭

Bju xperlu bnyk yg kna lebih barut dan bedung je sb tkut trkna njis ke ape kotor jdi senang tukr2.. sy kalu bli bju pn x bli saiz newborn sy bli saiz besr skit dri newborn agr bole pkai lama sb fizikal bby xbole ikut pd usia dye kdg newborn tpi bju kecik sedang kn dye kuar besr jdi dpt pkai kjap je so bli saiz besr skit xpe..

Banyak tu sis.. beli selai dua cukup dah newborn.. skali baby keluar 3kg ke atas, xleh pakai dah newborn, kena pakai s/m tauuu.. 🤭 Saya xbeli newborn pun, beli s dgn m je.. sbb baby kan makin besar, kalau baby lahir berat kurang 3kg or ngam2 3 kg, boleh pakai newborn tu sebulan je.. pastu kena tukar s terus..

Saya masa bersalin baru hubbie belikan baby clothes.. tapi bukan saiz new born.. saiz 3-6 month.. namun apa yg terjadi umur ank sy 6 bulan bju yang dia kene pakai saiz 1-2 tahun .. jadi suami saya dah tahu saiz ank sy mcm mana😂baby memang cepat membesar.. ade je baby umur 2 month tapi saiz badan dia saiz 6 month..

Saya beli 10 helai je baju. Pastu ade mak mertua saya belikan baju tido baby 3 helai. Bedung 3 helai je. Sebab abang & kakak saya ada bagi baju2 anak dorang dulu2. Nb kan pakai sekejap je anak cepat besar. Awal2 ni nak jimat sbb saya fokus pada yg mahal2 dulu mcm carseat, carrier, stroller. 😁

VIP Member

sy beli yg size newborn besar, blh pakai lama,8 bulan pun blh pakai lg..pastu masa da selamat bersalin ,dlm pantang, asik belek shopee je,jap2 sampai baju,haha. bedung sy rotate je,ade 3 helai tu pun time rajin je gunanye,barut perut pun sama,sy x barut tiap masa,xpakaikan sarung tgn kaki tiap masa..

VIP Member

sy beli NB 3pasang bju pnjng dan pndek ..3m dlm 5pasang..barut sy beli lebih sikit..ada dlm 10helai..bedung ada 4helai..pmprs NB 1 pack 54pcs..dan S 2pack je.. topi 3..sarung tngn pon 3 je..stoking 5 pasang..sy xbeli sarung kaki..saya beli stoking je..😅

Sy beli baju NB siang 3pasang... Malam 3pasang...yg lebih sy beli 3bln-6bulan..sbb baju NB kejap je dia pakai nnt... Barut pun beli 4helai je... Kejap je dia pakai..bedung pun 4helai je...tu semua dia pakai kejap je dlm sebulan dua je..

Byk sgt sis heheh sy beli yg 3bln ke 6bln pun size ckup2 dgn bby dh skrg .. bby sy baru 1bulan 8hari.. bby xbsr sgt cuma meninggi dlm sbulan after lahir.. baju newborn yg sy beli 2 or 3 mggu je blh dia guna .. nasib sy beli 3 helai je heheh

Câu hỏi liên quan