16 Các câu trả lời

37minggu kerap mengeras , kiraan lama juga mengeras tapi kerap dalam masa 1 jam . 2-3 kali . isnin pergi checkup untuk 38week dokter cek laluan tapi takde bukaan . lepas cek laluan tu dah start mengeras kerap + sakit . dari jb balik ke selangor juga petang tu , sampai rnr machap dah ada darah tambah lendir . sampai dalam pukul 1pagi , sampai rumah mak mertua settle anak2 , husband bawak pergi hospital dah ada bukaan 3cm , nurse suruh rehat dulu tunggu pagi dokter masuk , 6pagi dokter cek dah 9cm masa tu dah sakit pinggang pinggul dah . 6.30pagi selamat bersalin .

saya masa pregnant 41weeks mmg tkde tanda pape. ade jugak ckp dgn my mom rasa mcm ade air mengalir kat kaki tapi maybe peluh. my dad suruh terus pergi hosp. check bukaan 2cm. kena warded. esok dh start contraction teruk. sakit dia jgn ckp. lagi sakit dari nak beranak. mcm nak mati je rase huhu. 3 4 kali doktor check bukaan still 2cm. petang dlm kul 5 lagi teruk contraction nye. doktor check bukaan terus 7cm. emergency labor. rase nak terberanak time otw gi LR. smooth je beranak. tak sakit pun. cuma jahit tu la ngilu ii sikit. alhamdulillah baby dh 4 bulan skrg.

sy thn lps, pgi tu ada check up kkia n nurse tnya awak ni bila nk bsalin.. dh kenapa perut awak tinggi ni .. ptg tu sy ada keluar darah n cntraction n bsalin... msank bsalin pn doc tnya kenpa perut tinggi , rupanya sbb sy ada fibroid.. huhu. tp tula.. dia xde rasa apa2 sblm pop n kluar darah tu.. then baru sakit.. hri sblm nya sy monolog kt Allah, bgtau suami n anak dlm rahin yg 'ya Allah, amba dh sedia nk bsalin.. Anak, ibu dh ready nak bsalin' 😀

Setiap org lain2 & setiap pregnancy pn lain.. ada yg dpt tau ada juga yg xde.. tp most frinds n family sy akn rsa berat sgt mcm rsa kpala dkt bwah tu.. my latest prgnancy 3 days bfore bersalin kluar susu sikit but not that applicable la kdg ada yg awal lg dh ada tnds kluar susu.. cuma xyah fikir sgt bila terlalu fikir tnda2 kng stress..

thank you mommies

Kalau saya memang takde tanda apa2 pun. Pergi kerja macam biasa. Nak pula saya mengandung takde apa2 alahan. Tak expect akan bersalin awal. Saya turun tanda masa kat office. Balik kerja pergi hospital terus masuk labour room. Esoknya bersalin. Awak chill and enjoy je. Just alert dengan tanda2 bersalin yang ada dalam buku pink.

@Nabilah. Most welcome 😊Tanda saya air ketuban leaking. Sikit je tak banyak pun. Dot besar 20 sen je. Tapi kerap keluar. Every 2 hours. Bila pergi hospital, doktor check dah 4cm😅 So awak alert je la dengan tanda bersalin. Doktor pesan cukup ada salah satu tanda dah boleh pergi hospital untuk check.

Ia tanda nk bersalin saya sakit perut seminggu cery bery masa tu 38w. Masa mula2 nak tahu mengandung pun akan cery bery jugak. Jadi saya dh boleh agak nk bersalin dh. Lepas tu bila buang air kecil, tak macam biasa air kecil jadi bnyak. Bila nak bersalin tu pecah ketumban sendiri sbb makan pedas 🤣

macam saya first mom, kerap rasa perut mengeras bila pundi kencing penuh, bila buang air hilang mengeras tu. lpstu sehari sebelum bersalin, saya kencing ada mcm spotting mcm tu, esoknya terus serahh diri & selamat bersalin secara C-section🫶🏻

xde.. pdehal sehari sblum bersalin tu sye ade checkup kt hospital.. semua ok.. tw2 the next day trus bsalin.. yg attend sye tu Dr yg sme.. dye pun tkejut sbb smalm dtg checkup memg xde tnda2 ape..

wah menarik kisah sis hahah 🤣🤣rilek betul sis Alhamdulillah mudah

pgalaman sy 1st overdue...2&3 39week...dalm smgu tu mmg akan rasa bnyak brixton hicks n rasa susah nk berjlan dan rasa mcm ad bnda sikit2 turun.sy rasa kpala baby yg masuk laluan...tu jla tanda2 waktu sy nk berslin dulu...

msuk laluan tu rasa dye lain taw ..mcm ad bnda sikit2 turun...nk explain pn xtaw mcmne...lain org lain tand nya

Xde tips…sy awl seminggu ank sy nk keluar tu pun secara emergency czer..tiba2 je mlm tu perut sy mengeras n sy sesak nafas.terus g hospital..doc pakar suruh sy czer sbb bp sy naik tggi