16 Các câu trả lời

Hi, sy pun due bulan june ni ☺️. Sy ftm. Sy start beli bila kandungan 5 bulan. Sebelum ni, sy list barang2 dlm google keep notes je dan bincang dgn husband. Sy tinggal dgn in law, jadi kmi ambil kira juga ttg ruang yg kmi ada. Ingat mau beli semua sekaligus bila kandungan 7 bulan tpi bila fikir balik. Tak mampu lah buat begitu. Barang baby dah lah mahal. Kalau beli sekaligus fuhhh 😂😂 Dgn sy lagi tak larat jalan lama2 🥲 Jadi sy dan husband ambil keputusan beli barang sedikit dulu. Kami dah mula prepare barang utk hospital bag. 👜🏥 Husband risau lahir prem, takut kelam kabut beli barang 😅 List barang baby dan mum hampir siap dibeli tapi entahlah sy masih memikir nak tambah apa lagi 😂 First time mum kan. Kalau sis nak tgk list. Sy tlg ss dan post di komen.

Kat tiktok dh byk yg share checklist brg bby senng

sy pun due bulan june nt..tak prepare apa² lagi sebab sibuk uruskan anak sulung sendirian, pjj dengan suami pastu sibuk dengan study phd jgk..planning nya nak prepare barang² bila dah masuk 7bulan nt, gunapakai barang anak sulung je pastu nanti nak beli set cuci uri & kelengkapan untuk bersalin nt..

Sy pun due on June tapi tak prepare ape pun.. actually awak kena susun atur/list kan ape yg awk nk beli dulu.. mcm sy, utk permulaan sy akan beli brg keperluan baby cth baby care, selimut, bedung, barut, pampers, mandian & sabun pakaian.. yg terakhir baru beli baju baby.. bru lah x pening sgt brcampur aduk..

Ye.. Tgh list juga mana yg nk beli .. Ada lh jugak brg2 ank 1st yg msih ok n blh dipakai..

sy da beli sikit2...tiggal barag mandian,botol susu dan barag keperluan baby mcm pampers bedak,minyak...2 bulan sbelom due bru sy beli...sy due awal bulan 6

Sy pon due on june.. Belum beli apa-apa, baru pilih² baju anak pertama yg boleh pakai utk dibasuh... Slow² sis tak apa.. Beli sikit² pon oky....

Saya due bulan 6 juga. Satu pun tak beli lagi. Duit pun tk ada nak beli. Anak first. So memang zero brg nya. Hrp hrp ada lah rezeki nanti

saya dah beli. beli sikit2 sebab ongkos nya nak guna banyak. tapi suami saya excited dia beli lengkap terus dah. hmm sabar je la.

Sama la.. dah 5bln tapi belum beli apa ii pun.. cadangnya nk beli hujung bulan 2 atau bulan 3 nanti.. tkpe awal lg sis🤭

Brp week time tu ?

sy due bulan 6 jugak. satu pon belum beli. masih sibuk cari list brg baby & brg sendiri nnt. anak first pulak tu.

Saya pun bulan 6.. skrg nak masuk 7 bulan lg seminggu lebih. Tk beli pape pun.. bulan 3 baru nak beli😘

Câu hỏi liên quan