19 Các câu trả lời

Air tebu ni sy pernah terbaca, ibu mngandug xsesuai minum bkn sbb tajam shj sbliknya cara handling btg tebu tu sndri dmna diambil dr kebun, penyimpanan yg mugkin terdedah dgn najis haiwan, xdbasuh dgn bersih, x dimasak, btg tebu boleh mnyerap cecair luar ya, juga risiko terdedah pd bakteria. Tu lah yg sy baca.

Ad kes dimana ibu hamil keguguran krn minum air tebu yg tercemar dgn bakteria dr air kencing kucing.

Tahun lepas 1st day puasa sy belasah minum air tebu walaupun ada gdm...hehehe. mmg x boleh tahan sangat rasa teringin tu disebabkan cuaca panas. masa tu dah cukup bulan. Baby saya lahir 20 ramadhan 😄

Sya sepanjang preggy ni ada gak teringn nk mnum air tebu,tapi bila teringt air tebu tajam..sya batalkn jer niat..wlupun depend pda bdn seseorg..tak berani amik risiko😅

kalau mak n nenek sy tak bagi minum air tebu dorang cakap nti kembar darah..xtau la betol ke tak?sbb sepanjang sy pregnant sy mmg tak pernah minum air tebu

Yeke..seb baiklah bleh tahan lg

Sy br minum mggu lepas. Preggy dah 26mggu. Alhamdulillah tak Ada apa2.depends on body kot, sb ada yg kata jgn minum sb tajam

saya semenjak mengadung ni teringin gak nak minum air tebu ,🙂 tapi tak berani nak amik takut jadi lain walaupon sikit .

😖😢

Sy pon sama. Dah 3rd tri ni mmg teringin nk minum tp takut. Tambah2 bulan puasa ni sedap betul tgk air tebu tu 😆

Minum jela sis sekadar utk merasa. Jangan lebih sebab mmg manis, tambah org ckp minum air tebu ni boleh buat lg dahaga je

Tq sis

Saya baru mula minum air tebu... Dh 6 bulan... Baru berani.. Kalau baru lg.. Jng sebab air tebu tajam...

Sya smenjak mengandung ni tak pernah lagi minum air tebu teringin jugak,tapi takut sebab ada gdm..😁

Câu hỏi liên quan