104 Các câu trả lời

VIP Member

Ni tips kawan sy.. kena lawat juga rumah pengasuh tengok anak jagaan ade berapa? Banyak baby ke? Takut tak boleh focus ank kita. Rumah bersih ke tak? . Klo pass, kawan try dulu hantar 2-3hari.. mula² half day, pastu full time waktu kje.. & de cari pengasuh yg boleh terima arahan de sebab kawan tu bagi susu badan.. . So, dalam tempoh tengahari ke bila² de akan datang spotcheck la.. klo ok alhamdulillah, instruction bagi susu pon boleh follow baru de proceed. Klo x, kawan tu cari lain. . tak semua pengasuh pandai handle susu ibu ye wlopon anak diorg sendiri ramai.. so, klo waktu kite explain tu pon gaya macam xnak dengar, ibu kena alert la. Takut pengasuh buat kepala sendiri. Even bagi susu fm pon bagitau selalu mommy bagi susu brape oz. Ade certain pergi bancuh banyak² sumbat mulut baby asal nangis je. Kesian baby nanti. . Last, doa setiap kali waktu hantar minta pengasuh jatuh kasih, sayangkan anak kita. Marah mcm mne pon xtangankan baby. . Sy doakan semoga urusan mommy dpermudahkan.. aaminn

Sama².. ❤️

Sis.. I first time nk pergi kerja after a maternity leave tu siap nangis2 lagi.. Sedih nk tinggalkan baby sebab bby breastfeed time tu Walaupun dah ajar minum guna botol once a time every day tapi baby refuse juga.. Risau pun ada sbb takut baby x nk bottle feed. Sampai Husb ckp.. Emm.. Jangan nangis.. Mcm nk tinggalkan anak setahun.. When I remember that, I laugh myself. But.. Dont worry sis from what I learn.. As a mother is normal to have such emotions... Ur baby pun will behave n understand that her mother is working.. Just spend the weekend and pay a full attention during the weekend. Dats what I do until now. InsyaAllah.. Allah melindungi anak kita. Every night I pray for my baby safety and thanks to Allah for the gift n joy.

Welcome.. ❤️🤗

Hi sis! I babysit kawan punya twins. Now the girls almost 3years by April next year. Jaga dari Pusat tak kering lagi. Rasa nak nangis je bila tengok dorng membesar dengan cepat. Sampai family I sendiri terkesan sbb my parents pun dah anggap macam cucu sendiri. Slalu bawa jalan, beli toys, baju baju. Lagi sedih bila I tengah pregnant 13th weeks ank sendiri, I told one of the twins, yang si adik pat my belly :') so bila sarat and dalam pantang, my mum akan sambung jaga sbb my parents tak percaya orng luar boleh jaga dengan baik.

Susah banyak sis sbb nama je girl tapi twins I jaga ikut perangai daddy dia, hyperactive kalah boy. Takde tips selain sabar 🤗 Bila rasa stress tension, breath in breath out istighfar banyak banyak stabilkan emosi dulu. Goodluck to you dan semoga ketiga tiganya sihat 😊 Bukan anak sendiri pun tapi kena banyak berkorban dari segi masa dan kesihatan apatah lagi ibu kandung.

Mcm sy,, sy korbankan kerjaya sy demi anak. Tak pe,, rezeki kita boleh dpt kt mane2. Anak kita tak boleh senang nak dpt. Sy mmg tak pernah percayakan pengasuh. Rela jaga sendiri dari hantar kat org. Bila kita jaga sendiri,, kita akan lebih dekat dgn anak. Kita boleh tngk mcm2 telatah dia. Bila hantar kt pengasug,, masa kita terhad dgn anak. Mcm2 pekara kita boleh belaja bila jaga anak sendiri. Insyaallah ,, rezeki sentiasa ada bila kita betul2 jaga amanah ALLAH. Mmg itu tugas kita 😉

Same la kite mommy.. 🥰

Saya pun mengalami perkara yg samaa macam puan. Yg buat lagi risau is, anak 1st and 2nd tu lelaki and sangat2 lah lasak. Yg twins ni pun lelaki jugaa. Duluu mmg tinggal pada ustazah pengasuh yg sangat2 baik. Tapi lepas pindah rumah ni tak tahu nak hantar pada siapaa huhuhu and still dalam dilemma. Tak lama lagi ipt dah boleh buka and dah nak start pi kerja. Tapi sampai sekarang tak jumpa lg pengasuh. Sama2 kitaa berdoa semoga Allah temukan kita dengan pengasuh terbaik utk anak2 kitaa 🌸

Same as me, lg seminggu lebih je lg nak masuk keja balik, smpai skg xdpt lg pengasuh utk anak, dah tgk taska yg kwn recommend kan, tp mcm xpercaya sb perkerja dia Indonesia pastu kt bilik xde cctv, now kena cari taska lain utk baby.. Sy xpercaya pengasuh rumah2 ni, selain xde cert asuhan, rumah dorg xde cctv dan xblh nak kawal kalau anak lelaki atau suami dorg pedo ke.. Sorry sekadar pendapat sy je.. Semoga allah permudahkan utk kita.. Amiiinn

Alamak seram jgk ni

Disbbkn perasaan itu sy berhenti jaga anak.. somi izinkan sy kerja bila baby dh pndi mkn nanti.. tp mmg byk perbezaan masa Kita tgh berkerjaya & duduk uma.. utk 3-4bln pertama tu okay.. lps tu dh start boring..tgn sy dh gatal cri kerja balik kt jobstreet hahaha.. bkn apa klu hrpkn Dr suami, byk perkara terhad nk beli nk buat.. duit sendiri haaa puas hati.. tp mmg struggle nk cri kje balik ni.. doakan sy dpt kje sis aminnn 😂

Semoga dipermudahkan dpt kerja dan di permudahkan urusan anak2. Aamin

Inshaallah, pengasuh akan menjaga Hanan dan Hayla dengan penuh kasih sayang. Teringatkan mak saya yg pernah mengasuh anak jiran dulu. Saya perhatikan cara mak uruskan baby tu. Penuh perhatian dan lemah lembuh je layanan mak. Macam layan kami masa kecil dulu. Tak terlepas pandang la sampailah dia dah besar sikit. Sekarang tak mengasuh dah sbb pindah ke tempat lain. Boleh saya tahu maksud nama Hanan? Terima kasih.

Inshaallah, allahumma aminn. Jangan risaulah, masih ramai pengasuh yg beri penjagaan yg baik dan penyayang. Cuma segelintir sahaja yg telah merosakkan reputasi pengasuh lain. MasyaAllah, cantiknya nama dan maksud dia😍

Comelnya , nak jugak twin..harap2 saya ada rezeki dapat anak twin aaminn..saya pun fikir macam tu jugak sebab tengah bekerja..masa tengah pantang risau nak suruh orang lain jaga..alhamdullilah , suami cakap takpayah kerja and suruh jaga anak sendiri je sebab senang nape2 dapat tengok anak membesar depan mata..tapi dalam masa yang sama saya tolong mak saya mengasuh budak2..

Saya pun sama...walaupun x bersalin lg..tp terfikir..nak hantar anak kat pengasuh cam mana..sbb sblm ni x kerja pun..jaga anak sendiri..kali ke 5 ni kerja pulak..tu yg rasa terfikir2 je..cam mana lah nanti nak hantar anak..ikutkan x nak berhenti kerja sbb boleh tolong suami..tp kalau ada hal yg x dpt elakkan..kena berhenti jgk la saya..

Câu hỏi liên quan