6 Các câu trả lời

Kena ada surat kebenaran @ pengesahan dari Doktor. risau kalau Kandungan bermasalah, tiba² terberanak ke dalam flight, jadi masalah besar pulak nanti. boleh je asalkan dalam Negeri Malaysia & Kandungan di sahkan sihat dari Doktor & surat kebenaran doktor. sebab saya orang sarawak, nak balik Sarawak 1 minggu Memang kena bawa buku pink & surat kebenaran Perjalanan dari doktor sebab Sebelum kita masuk gate flight, pegawai yang bertugas tu akan tanya usia kandungan kita berapa dan Tengok surat.

boleh je sis selagi usia kandungan belum 34w and above. takda masalah pun kalau sis takda masalah threatened miscarriage/masalah kandungan. surat doktor hanya bawa bila sis ada masalah semasa mengandung atau dah 34w and above. kalau international flight sgt strict sampai ada yg tak benarkan utk naik flight. kalau setakat nak fly dalam negeri ok je. ni based on pengalaman saya 😊

apa pun buku pink wajib bawa dan standby surat doktor. mcm saya selalu fly sabah memang takda masalah setakat ni

perlu surat Dr fit fo fly. kalau boleh surat tu tarikh awal sehari sebelum sis fly.. mcm sy naik AirAsia, staff dia ckp last boleh naik kandungan 34 Minggu, if kandungan 34 Minggu 1 Hari pun tak boleh naik flight, tiket auto burn.

TapFluencer

Dapatkan prosedur drpd syarikat penerbangan dan surat kebenaran doktor

Perlu surat doktor fit to fly tu je..

柚子夏柚子沙耶香