44 Các câu trả lời

Ya, ubat yg ada ferrous fumerate (zat besi) memang akan buat kita jadi mual sebab kena makan dengan perut kosong untuk penyerapan penuh. Macam saya, saya makan awal pagi lepas subuh. Alas perut sikit dgn roti atau apa apa yg ringan. Pastikan bukan susu atau makanan yg bercalcium. Nnt dia kacau absorption iron ni. Lepas tu rehat/baring je dulu sejam camtu. Time tu mual tu akan reda dalam few hours. Kalau terus active lepas makan ubat ni memang akan muntah balik. Tu bagi saya laa. Apa yg saya buat tu menjadi. Kena cuba, kalau tak sesuai jugak cuba minta jenis folic acid yg lain yee

saya minum dgn air oren kurang sikit rasa mual tu..

sy awal pregnant dulu mkn muntah pastu mnx tukar ubat bg yg 4beradik tu.. pastu rasa mcm lg susah nk mkn ubat sbb byk biji kena telankn.. pastu tukar blk mkn zincofer.. tp sy mkn mlm Alhamdulillah mkn waktu mlm ok xmuntah.. klu pg muntah sbb perut waktu pg terlalu kosong kot bila mkn jd trus muntah..

saya mula2 makan pun sama..lepastu saya tukar waktu makn .. sy makan mlm sblum tidur... lepas makan ubat tu.. terus je tidur.. xde la rasa mual atau apa2.. kalau ikutkan dr memng dia sruh amik pagi.. amik je sblum tidur. alhamdulillah.. okayy sngt.. tak ada rasa mual.. atau apa2..

Zincofer ni dengan saya buat saya sembelit teruk dan takda rasa nak berak langsung. Naik stress jugak la kalau biasanya berak hari-hari, tapi lepas makan ni 3 hari pun belum tentu rasa nak berak. Saya inform JM kat KK, terus tukar ke Iberet. Alhamdulillah way much better.

Sy pn sama.. mkn ubat ni yg blah mlm ok je sbb boleh trus tdur, bila mkn pgi tu asyik mntah.. pastu hri ni checkup gtau doc doc sruh tukar maltofer, hrap2 ok lahh.. ssah klau mkn mntah ni, nk buat kerja rumah trgnggu, dh la dduk dgn fmily mrtua segan jgk

Saya makn pun muntah sbb ubat zincofer ni kandungan iron dia tinggi, boleh jumpa dr bgtau x tahan mkn ubat ni, nnti dr akan tukar yg kandungan iron dia rendah sikit seperti iberet atau maltofer. Klu ada gastric dr kata lagi x sesuai makan ubat ni.

Wow, thanks for your sharing mommy. I dun know that gastric people can't take this zincofer. No wonder my body can't accept it at all. Now I changed to Iberet, it's much better than this and no more nausea or vomit. Thanks ya mommy😊

hr ni br klinik tukar ubt sy dr obimin kepada zincofer .. esok br nak try sbb td awal pagi dah mkn obimin .. makan obimin pun sy boleh muntah mcm mn pulak zincofer nanti ☹️ tp kn makan jg sbb hb low, 8.6 je .. semua demi anak 🥰

sy makn ubat ni pagi,mmg duk kejap,muntah balik..Sekarang ni,sy tukar cara makan.makan waktu malam.lepas mkn,gap 2jam...minum dgn sanqiuck kosong sejuk or suam.InshaAllah..xkan muntah..cuba la try.

saya mula2 doc nurse bagi ni.. asl telan je muntah.. sy minta tukar jer.. tukar yang 4 jenis tu.. preggy ank2 sblum ni pun mkn yg 4 brdik tu.. due march ni doakan sy mudah bersalin ok😘

sy pn due bln 3.. semoga Allah permudahkan urusan kita bersalin nanti baby sihat xda masalah kesihatan Aamiin Allahumma Aamiin.. 🥰

sy kalo makan ubat ni, rasa nk muntah cepat² mkn buah oren ke.. mkn sblm tido.. mula² dlu mkn time pagi, mmg nk termuntah.. tp kalo sendawa tu kdg² terasa mual gak. tp tahan je.