25 Các câu trả lời

Hi sis! Saya pun baru je minum, dengar orang cakap air gula ni macam manissss sangat, saya pun takut sebab saya memang bukan jenis makan manis, tapi masa minum haritu, saya rasa okayy je, takde la teruk sangat 😅 tips saya, prepare mental je, anggap macam saya minum teh O manis sikit. Ada jugak nak termuntah sebab perut kita kosong, tapi saya keep fikir saya cuma minum air manis. Cara saya minum pun slow slow je, tak telan laju laju sebab taknak paksa nanti rasa stress pulak kang saya fikir macam saya kena minum ubat, tak rela kena paksa gitu. Paling penting redhaaaa kena minum air gula 😂 inshaAllah kalau dah prepare mental camni, kita kuat je nak harung 2 jam tu nanti. Semoga dimudahkan urusan sis!

puasa dari jam 10 malam sampai la waktu nak minum air gula. biasa bila haus tu sekali teguk ja selesai. minum tu jangan fikir fikir bab manis ke apa just rileks ja. duduk enjoy persekitaran buat buat takda apa. kadang kita rasa tak tahan sebab asyik fikir manis tu. saya 2 kali minum memang hari pergi klinik tu buat biasa ja. sampai nurse ambil darah, ambil air gula duduk rileks terus minum. kalau fikir memang keluar balik juga. kena tenangkan diri & fikiran insyaAllah minum air gula tu takla seteruk mana sebenarnya.

Sy baru pertama kali minum air gula tk de la rasa teruk pom, masa sy pegi dokctor dh buat siap2 rasa tk suam tp alhamdulillah boleh minum, smbil minum smbil borak dgn doctor sbb tk nk fikir tgah minum air gula, jgn set “nk muntah” dlm fikiran awak, “tk ada apa tk manis pom aku boleh minum” lepas minum kumor saki baki dkt mulut, pkul 10 start puasa makan & minum air manis, sy minum air kosong tp 2 jam sebelum minum air gula sy tk minum bg perut kosong

sy pun festime minum. tips sy, start pukul 10 mlm da puasa.. wlaupun ad yg ckp leh minom air kosong sy x minum lngsung. mmg puasa betul2 smpai la time minum air gula. pagi sbelum nk pergi klinik sy gosok gigi untuk kluarkn muntah sy. muntah angin je.. nk bg muntah puas2 sbb tknk muntah time minum gula. sbb sy ada alahan, lps minum air gula sy terus sapu dgn mnyk angin dkt idong dgn kepala. alhamdulillah x muntah. cuba tips sy mne tau ok ke..

Bila puasa biasa kite lpr jd psycho fikiran awk air gula tu sedap comfirm x muntah 😀🤲🏻

sye mse mula2 minum mmg termuntah,angin perut tolak keluar walaupun sye x fikir nk muntah mse tu😂 kali kdua minum,sye hidu limau nipis,dan duduk kt kerusi..mse first tu sye baring dlm kereta sbb nk rehat kononnya..x jalan😂 kali kedua sye duduk je kt kerusi klinik tu..kn ad org kn so mind set takkan nk muntah kt situ..main fon,tunggu 2 jam settle tak muntah😂 ni nnti 9hb minum lagi..alahai lemah nye laa nk tunggu yg 2 jam tu😂😂😂

Sy minum air gula dkt klinik swasta perisa oren. Mmg tkbolehh masukk klau minum dkt kk 😂 Tips sy sblum minum sapu myk angin kt hidung pastuuu tegukk la air tuuu pastu layan sinetron ke citerr katun ke bg tklayan rasa air gula tu. Lg bila baby dh besarrr bila lapar nk kena tggu amek darah kali kedua mmg rasa nk muntahhh.. tpi tulahh sambung lg tgok boboiboy ke tomnjerry ke 😝😜🤪

Hi awak, kalau ikut pengalaman saya minum air gula. Setiap kali tegukan saya cepat2 telan sambil tutup hidung. Habiskan secepat yg mungkin jangan kolom2 air gulanya. Lepas dah habis minum cepat2 kumur mulut dgn air biasa. Kosongkan je fikiran awak masa minum air gula tu ye. Harap sedikit sebanyak dpt membantu awak 🫰

Okay thank you, esok saya try

saya puasa mlm start jam10,, air putih pun saya tak minum ,,smpai esok baru minum air gula saja, lepas minum tu terus pi berjemur di luar klinik ambil vitamin d dari sumber matahari,, 2kali minum air gula 2kli juga buat begitu alhmdulillah tak muntah hihi

Saya pun puasa betul betul tapi tu laa tak jadi jugak. 🥲 nanti boleh laa try tips berjemur. Thank you

sepanjang saya pregnant yg first smpai bersalin,3 Kali saya kena minum air gula sis..jgn fikir x sdap..minum je jgn stop..lpas dh minum sis duduk je smbil tunggu 2jam nak kena ambil drh lg sekali..jgn lupa bwa minyak angin untuk lega kn kpla klau rsa pening2

Saya tak laa fikir tak sedap sebab saya boleh je telan tapi tak boleh bertahan. 🥲

xdk tips sis,sy pn masa mnum kli pertama asyik nk muntah ja tp msih blh kawal...kena mnum plk kli kedua msa prut 7bulan time tue sy slsma hidung xberbau alhamdulillah skli mnum ja hbs xdk plk rsa nk muntah...syukur xdk sgkut gdm utk kehamilan kedua nie...

Alhamdulillah, rezeki awak

Câu hỏi liên quan