9 Các câu trả lời

Kalau nak anak berselera , mommy try buat mirepox. 1 biji bawang holand , 1 biji carrot , 1 batang saderi . Mommy potong kecik2 then mommy tumis dengan unsalted butter . Agak2 dh layu mommy blend bahan tumis tdi . Pastu mommy simpan dlm freezer buat stok . Kalau masak bubur baby , boleh letak mirepox tdi sebagai penambah perasa . Dulu baby saya pun tk makan bubur nasi . Nak bagi die 4 suap pun kene bergaduh dulu dgn baby 😂. Lepas saya buat mirepox tu alhamdulillah baby saya makan banyak sbb bau saderi tu wangi .

masa baby 6 bulan saya start dgn bubur nasi biasa atau oats dulu 2-3 hari. lepas tu start campur sayur carrot/pakchoy/bayam/brokoli. minggu ketiga saya start campur ikan bilis (goreng dulu then kisar sampai jadi macam serbuk), ayam (buat stok ayam then isi ayam saya blend). sekarang dah 7 bulan saya start introduce telur ngan seafood. hari tu saya buat udang masak butter. cuba lah cari resipi² banyak je orang share.

haah pakai bahan sama, tapi saya letak bawang putih je dulu skrg nak tumis ayam/udang dengan unsalted butter. nanti dah lapan bulan kot baru tambah bawang merah.

Bukan nak takutkan, cuma ada kenalan cerita anak nya makan nestum sampai tersembelit teruk..sampai kena warded..anak kecik lagi..sejak dari tu stop nestum. Sebaiknya bg real food utk anak yg bawah 1 tahun. Badan dorang masih belum matang sepenuhnya..elakkn bg gula garam msg terlalu awal

pada sy, nestum tetap tak elok..sbb process food selain ada tambahan gula..baik kita jaga pemakanan anak dari sejak awal umur dorang. Buat yg terbaik untuk anak selagi mampu..nestum tak pernah beli untuk anak..sekadar pandangan sy ye 😁

sbb nestum tu ada preservative. and nasi pulak xde preservative. sbb tu die xnk. kalau boleh elakkan bagi mkn nestum. bagi mkn real food je. maybe boleh ltk mushroom seasoning dkt nasi.

Awak ada FB tak? Boleh follow happybabyfoodmalaysia. Banyak resipi awak boleh tengok kat sana ☺️

ada , okay sis terima kasih bagi perkongsian

VIP Member

Cuba try msk bubur ikn bilis kot kot anak mkn tambah dgn carrot

try bubur nasi+ayam+susu badan/susu formula..😄

kenapa x start dgn bubur nasi kosong?

Bubur nasi + ubi purple

Câu hỏi liên quan