15 Các câu trả lời

Normal.. saya awal mengandung banyak air liur kena ludah.. pening loya muntah.. baring tido je la.. kurang minum air masak tak ada selera makan.. kalau kurang minum air masak, result air kencing tak comel nti.. lepas buka buku pink, doktor ada bagi ubat loya/muntah n ubat gastrik sebab sy sakit perut lambat makan asyik muntah.. lepas makan ubat, rase lega ada selera makan minum air banyak kurang air liur n kurang muntah.. saya makan pedas xok, orang lain makan pedas ok je.. doktor suruh saya stop makan masam n pedas sebab sakit perut gastrik n muntah..

Saya tengah alami skg, memang org kata kena enjoy the journey. Tapi masalahnyaaa tak selesa sangat. Penat meludah. Then time tido malam, bangun pg esk tu melimpah kluar dan rasa nk muntah. So far buat masa skg tak bole menghilangkan lg. hanya bole mengurangkan dengan cara hisap asam, then pepak ais batu. For me lah

sy x boleh mkn asam.. lagi nk muntah... sy setiap kali mengandung asam mmg x leh mkn.. mesti nnti muntah... stress kan dgn air yg banyak.. sy standby kain kt tepi je..

Sy masuk 2nd trimester alahan hilang sendiri. 1st trimester mmg teruk alahan tak tahan asyik muntah je. Masuk 2nd trimester lega skit. Sbb kurg. Kezen sy dri 1st sampai bersalin dia alahan tak hilang 😅 kesian tgk dia.

Saya pun sama juga ada masa nya air liur banyak tapi tak Nak biasakan dengan asyik meludah je so terpaksa telan je air liur tu..Cara selalu buat bila air liur banyak Ni sedia siap2 makan asam dan biskut Kering pingpong tu

asam sy x lalu... biskut pun dah try.. masa mengandung 3 org tu x penah lak kena mcm ni.. alahai.. kdg segan nk keluar.. sbb duk x selesa dgn air liur.. 😅😅

Saya sampai trimester 2 pun tak hilang2. Mcm2 cara dah buat standby asam etc. last2 saya beli plastik keychain yg kecik2 kt shopee tu standby dlm kete or di mana saja utk meludah

normal sis. sy pun xtau cmana nk hilangkan alahan tu. sy hanya laluinya dgn sabar sampailah alahan tu habis. lidah payau dan asyik nak meludah je.

Alahan akan hilang dgn sendiri nya. Nak elak rasa muntah2 kemam asam. Tp jgn mkn byk sgt asam ya. Tak bagus utk perut n baby

saya gitu la. makan la apa pun sama je. giveup hahaha sampai dah terbiasa. nak habis 2nd trimester baru la okay. 🥹

sy masa kena alahan mcm tu..kemana² bawa plastik letak tisu siap²..masuk 2nd trimester baru hilang..

normal sis.. dengan banyak Dan masam... masuk Trimester kedua kalau Sy kurang 2 dah...

Sis skrg air liur masih byk ke. Sy dh masuk 4bln masih byk air liur 😭😭😭