12 Các câu trả lời

sis mkn je ubat yg kk bg.. biasa nya semua lgkap.. dan utk naikkan hb sis cuba mkn ubat tmbh darah dgn buah oren,jus oren atau air sunquick(tnpa gula).. in shaa Allah hb akan naik.. misi yg jaga saya pesan, kalau nk ubat cepat serap dlm badan kita mkn ubat dgn buah oren/jus oren.. dan saya slalu mkn ubat dgn buah oren sunqist alhamdulillah haritu cek, hb saya 12.7..

saya biasa minum sunquick mandarin tu.. kalau boleh lps mkn ubat terus minum sunquick tu tpi sya xminum stiap mlm.. kdg 2hari skali mcmtu.. dan kdg2 kalau xminum sunquick, sya mkn buah oren sunqist.. lps mkn ubat trus mkn buah tu.. sya mkn xsmpai sbiji pun, sparuh je..

Sy makan vitamin tambah darah KK bagi makin turun hb.. dari iron tablet tukar ke zincofer, tukar ke iberet tetap makin turun.. last2 stop amek vitamin tambah darah tu, makan jus kurma hidayah Plus je.. 2sudu pagi sebelum sarapan.. hb naik elok jaa

xprlu dh..dlm zincofer dh ckup zat dh..mkn mknn kya zat besi..elakkn minuman kafein...klu mnum ssu mksure jarakkn dlm 2 j mse mkn ubt..klu sy better mkn ubt mlm ..sbb xnk rse loya..mnum ngn jus oren bleh mempercptkn pnyerpn zat besi

sy pon hb pernah drop masa kandungan 7&8 bulan..klo sis diawal kandungan mmg ptut mkn folic acid skali penting sgt utk bby. sy ubat jarang skip tp hb susah nk naik.. lepas tu sy amalkan mkn kurma+susu..Alhamdulillah hb sy naik 12.5

Mase saya minum b complet dgn esp dari shacklee bagus hb saya 13/14 je tak pernh drop paling kurang 11. Sy minum sampai besalin. Esp bole mengeyangkan tambah susu ibu B complet untuk tambah hb anak tak mudah demam

VIP Member

sy xsuka bergantung pd ubat..better makan jambu batu,then mkn sayur murungai... jambu batu elok mkn 2-3 days before cek klinik..In Sgaa ALLAH naik cpt..tips dr missy

xprlu mkn acid folik da , sbb dlm zncofer sda ada asid folik .. tpi utk awal khmilan mmg sy ambil dua² ubt 🤭

VIP Member

folic acid tu wajib makan sis .. utk perkembangan bby .. mkn je ubat yg kk bg tu 😊

tak perlu rasanya... nurse saya cakap haritu sebab dalam zincofer tu dah ada semua

Cuba try obimin pluz. Sy mkn Hb jd cantik