13 Các câu trả lời

pd sy.. jgn bg smpai perut kosong... nnt jd lg mual n tolak balik ape yg dimakan... makan sikit tp kerap... buah... nuts.. membantu... then minum gulsan pati delima tu ... ok la sikit.. bila hilang je sikit rs mual.. cuba isi perut spaya x berlapar... sy mmg jenis mabuk teruk dr anak pertama... anak pertama dok layan mual 2 3 kali warded hospital... utk next.. dah pandai ejas2 sikit

Mual mual tu kena tahan. Kalau tak boleh jugak pergi klinik check up bgtau kalau boleh nak mintak ubat tahan muntah/loya. Sblm mkn apa2 makan ubat dulu. Dan walau apa pun, kena mkn jugak. Roti roti ke buah2an ke asalkan makan utk baby. Sikit takpe tapi kerap. Sbb saya pun berpengalaman mcm ni. Tak boleh bau semua jenis masakan. Dan mual. Dpt ubat alhamdulillah ok dan makan roti je

Saya dlu masa 8 weeks dah start alahan muntah smpailah 15 weeks, hanya makan buah dgn hirup sup je boleh masuk, lpastu baby dah 16 weeks barulah hilang alahan muntah tu syukur sngt. Jgn risau sis pling kurang pon 4 bulan alahan inshaAllah akan hilang, kita ikhtiar cuba try and error ye sis. Moga dimudahkan segala urusan sis. Enjoy the journey sis🌹🤲🏻❤️

sy start 6wks mmg start alahn x dpt mkn, xble hidu masakan n mknan, tgk mknan pn loya.. sy dpt mkn buah ja.. skg sy nk dkt 16wks, msh lg alahan.. dktor ckp yg penting supplement n air yg ckup utk baby mmbsr..

xkn hilang mual tu. Boleh kurgkn je. Kena try an error mkn tu. Mcm sy dulu mkn buah2. Ada org mkn asam utk kurgkn mual. Tp sy xde jd apa mkn asam. Buah2 je yg ok. Insha Allah nnt 5bln rasaual hilang.

sya smpai dh msuk 13 weeks msih lg mual² dan loya..bau masakan pun mabuk,.entah sampai bila nak normal balik😭..asal mkn muntah,mkn skit pun muntah,minum air pun muntah jgk..

sy dlu smpai 16 minggu alahan, makn msti muntah, tapi sy xputus asa, sy mkn juga time tu buah je sya leh mkn, stok buah mmg bnyk time tu, hope mummy koat, jgn putus asa mkn jgk wlpn muntah💪🏻

Sy air putih pom nk muntah.. Sy minum jus. Untuk hilangkn mual selalu ambik anggur. STu bijik anggur... 5 second hilang mual.. Pastu mual balik.. Ya Allah. 😭

Cuba mkn buah2 untuk buat kunyah2 bg xfokus kt mual2 tu.. Sy skrg nk masuk 12weeks pn masih meloya 😢mkn buah dpt khasiat n mual pn kurang awak

Saya makan makanan yg tak panas. Sebab kalau sejuk dah kurang bau makanan tu. So kurang la sikit mual tu. InshaAllah mungkin sis boleh cuba juga

Saya dulu suka yogurt .. apa je jenis yogurt atau minuman. Sampai 5bulan alahan muntah. Awal2 tu dapat telan bihun tomyam yang pama tu je.