24 Các câu trả lời

Org tua kata da 30w ke atas jgn pkai bj tdg kuning2..jgn mkn mnum kuning2..try la kn..pantang kuning kita..mcm kelakar dgr..mcm xlogik..tp kita try..lps besalin tetiba ank no.4 mmg xde kuning langsung wak..ha...kita ready ni bila ank nk kne kuning..siap tny nurse stiap kali dtg timbang.bby mmg ade eh yg xkena kuning..sbb ank saya 1,2,3 saya hadap kuning depa lama ya rabbi.ade yg sampai sebulan lebih...no.4 ni alhamdulillah xde langsung kuning..mudah sgt..kuasa allah s.w.t..tapi kan saya preggy no.4 dlu tabiat saya hari2 mkn apple merah sehari sebiji smpai nak besalin

boleh cuba sy kalau boleh ank no 4 xnak kuning dah 123 semua kuning kena tahan wad sebulan br hilang

Jaundis normal unt semua 9/10 baby, kena pastikan bby mnum susu setiap 2 jam sehari & kerap berak/kencing 8-10 diapers sehari.. sy darah o... sy jaga makan masa susukan bby,, x makan benda panas2 mcm madu, supplement, susu kambing, mknan herba2, kunyit... in sha Allah semua ni membantu... jgn bagi bby makan or minum benda pelik2... sbb buah pinggang bby x kuat lagi nak adapt mknn mcm kita.. bby cuma bileh mnum susu ja awal2 ni...

Semua baby ada jaundice, cuma tinggi atau rendah jer. Saya amalkan makan kurma cina @ red dates sebiji sehari sepanjang 3rd trimester. Alhamdulillah baby sy kuning tak tinggi. Bacaan menurun dgn cepat. Nurse mmg ada tanya tips pemakanan time pregnant. Seingat sy itu jelah yg saya amalkan berterusan. tp saya bukan berdarah O, so risiko anak jaundice tak tinggi.

Petua org tua, amalkan mkn kurma masa preggy. Masa pantang pula, sup tak perlu letak halia dan segala jenis rempah tu 14 hari pertama berpantang Sy juga amalkan consume haura kelapa dara. Sy tak pasti mana yg membantu sy elak kuning pd baby especially sy ibu berdarah O. Sy amalkan ke3nya di atas. Semoga membantu inshaa Allah aminnnn ya rabbal alamin 🤲🏻

Sy amalkn petua makan buah delima sebiji sorg2. Jgn kongsi dgn sapa2.. Jgn cicir walau sebutir pn bijinya. Kerana mungkin dlm biji yg tercicir tu ada khasiat utk ubat kuning(kata org yg bg petua ni). Anak kedua dan ketiga sy x kena kuning langsung.. Alhamdulillah. Cuba lah sis try.. mkn masa trimester ke3.

Buah keranda tu mcmna sis

VIP Member

Ada org nasihat saya, 1. Jgn kerap mkn maggie 2. Minum air masak 4 liter sehari 3. Jaga pemakanan 4. Lepas bersalin,elak jamu2,halia,blackpaper dan kunyit..sebab masa tu baby tgh panas..lepas bebas kuning,bru leh mkn jamu tu semua..

Sy dlu anak 1st, bersalin je, terus minum susu kambing dan kerap susukan baby, pasang lampu pagi, pkol 12 tghari dh back to normal, elakkan makan halia dan lada hitam, smp anak bebas kuning..tp skang sume tak dapat elakkan dr kuning, tp tu je la tips sy..

Sy masa mengandung byk mkn buah buahan esp anggur hitam, buah pear, epal. Ada jugak kwn yg rekemen susu kurma farm fresh tp kt tmpt sy susah nk dpt. Alhamdulillah masa lahir baby sy x kena jaundice. & kalau boleh elakkan fast food.

ini petua yg sy amalkan.. anak sy kuning.. bidan yg jaga sy mandikan anak sy dengan sirap ros setiap hari.. kuning turun mendadak dr 11 ke 5 dalam masa 3 hri.. tapi makesure guna sirap ros yg tak ada gula tu..

sy tak pasti betul atau x.. tapi bidan saya cakap semua ibu yg dia jaga cuba petua tu semua menjadi.. adik sy juga cuba mmg menjadi.. itukan satu ikthiar.. alhamdulillah baby okay sahaja..

Sy 2 ank xde kna kuning.. Pai nurse pelik.. Drh sy O+..tp ank seht jer... Sy lg la pelik😨..drh 0+ nie mmg wajib kna kuning ker..setahu sy.. Drh 0+ la ssh skali nk sakit ker pe.. Sbb sy sndri mmg ssh nk demm @ selsema...

Arr..tu la sis... Allhamdulillah ank yg 2 org tu xkna.. Tp xtaw la yg akn dtg nie.. Rsau pn ade..nie tngh jga pemakanan mse nie smpai bslin nnti.. Mntk² xkna la kuning cm kakk dn abg nyer tu...😅

Câu hỏi liên quan