23 Các câu trả lời

Beli je wak, ikut keselesaan awak aje. Kita je tau keadaan kewangan rumah tanggan kita dengan pandangan dari pihak kita. Esok kalau barang baby tak cukup atau tak sempat beli kita juga yang susah. Orang yang banyak bunyi awalawal tu semua lesap hahahaha. Saya ahad ni 21w nak buat details scan terus nak start beli barang sikitsikit juga. Sebab kadang kita kalau mengumpul duit bila waktu terdesak bagi alasan "takpelah dulukan pakai duit barang baby ni, nanti kita ganti balik" tapi sampai kesudah payah 😂Orang kata tunggu 7bulan lah 8bulanlah baru cari barang, saya takmo sebab sekarang pun dah cepat semput kang tak larat nak cari barang. Takut pula kalau ada emergency kena bersalin awal (minta dijauhkan) Pasal gugur tu, ketentuan Allah. Tak boleh nak dielak, awak cuma perlu jaga diri dan kesihatan, selebihnya berserah pada Allah. Jangan stress okayyy. Barang baby boleh simpan untuk next pregnancy atau bagi hadiah/sedekah/jual balik pada orang. Takpe, manamana pilihan yang kita buat dalam hidup pasti ada ujiannya nanti. Pilih yang mana awak yakin tau Semoga urusan awak dipermudahkan! 🌼

ye betul wak..terima kasih bagi kata² semangat💪🏻org tak akan faham..hanya kita je tahu masalah kewangan kita.insyallah semoga allah permudahkan urusan kita semua🤲🏻semoga awk dan baby sihat² sehingga selamat melahirkan☺️🤲🏻amin...

Beli saja awak. Lpastu senyap2 je antara suami isteri. Awak dan suami saja tahu situasi kewangan semasa. Kalau org luar tanya dah beli ke belum, x pyh jawab pun x pe, bukan urusan mereka pun. Kalau mak ayah, dan family mertua tanya, ckp saja tgh list kn brg nk beli. Mak sy dulu pun x bg beli awal2, tp sy dan suami beli je dlm kandungan 4 bulan tu. Lpastu kitaorg senyap2 je. Niat kita baik nk siapkan brg baby. Sambil tu kita berdoa yg baik2 saja supaya si kecil keluar dgn selamat. Semoga semuanye dipermudahkan untuk awak & suami ye 😉

ye betul wak..lebih baik senyap,beli apa yg patut.org tak akan faham situasi kewangan yg dihadapi skrg ni.niat nak cukupkan keperluan anak..insyallah doa yg baik² je🤲🏻terima kasih wak bagi kata² semangat☺️semoga allah permudahkan urusan awk dn baby juga ye..

sama macam saya, every month beli je barang baby sikit sikit sebab bila beli last minute nanti duit terasa habis banyak lagi satu takut tercicir barang nak beli tum nanti time bersalin nak pakai duit lagi untuk hospital, nak ulang alik check up pastu nak bayar orang mengurut lagi kan? ikut pengalaman saya lepas bersalin lagi pakai banyak duit. lgipun dah sarat nanti mmg tak larat sgt nak keluar beli barang baby, peduli kan mulut orang, puan ikut je apa puan rasa terbaik untuk puan

betul tu wak..sya fikir macam tu lah,bukan riak nak membeli.skrg ni pun sya dh tak larat nak berjalan..semua sakit,tahan je mulut org cakap bukan².takpe allah tahu niat kita..demi cukupkan keperluan anak..terima kasih wak

Beli je… Gugur tak gugur tu perancangan Allah… Kita manusia tak boleh nak jangka… Saya skrg 20 minggu , keperluan baby dah cukup 70%. Malas nak last minute… Sebab duit tengah ada. Nanti kalau dah terguna pun payah… Saya dapat tahu mengandung je terus simpan duit tapi msti terguna sebab macam2 pulak teringin nak makan. Tu yg ada duit terus beli barang baby tu. So takde lah nafsu membuak buak nak makan restoran mahal je 🤣

@tanpanama You do you sis, pedulikan org, dorang tu tuhan ke nak tentu kan kandungan org gugur ke tak, lagi pun dorang nak bagi duit ke kat kita beli barang baby? Eeee geram nya dgn org perangai gitu😤

boleh je sis takda masalah , beli sikit2 macam saya dah ada anak pertama jadi separuh je kena beli baru yang lain semua guna barang kakak dia masa dia baby dulu .. saya pun tak beli apa2 haha sebab dah masuk anak kedua ni rasa santai je , dulu mula2 jadi first mom memang semangat saya nak beli awal .. ehehee terpulang pada sis tapi bagi saya better sis beli awal beli sikit2 ikut bajet ..

hehe takyah hiraulah sis orang nak cakap apa , saya dulu first baby pun orang dok heran juga saya beli awal masa kandungan 3bulan tapi last2 dorang cakap betul juga saya beli awal sebab first baby kan , banyak barang nak kena beli barang baby pulak mahal2 .. sebab kalau da hujung2 trimester nanti takyah fikir da barang apa yang takda .. lagipun baby bump makin besar takut kita penat pulak kalau beli last min

sye pun thu jantina baby bru sye bli brg2...bli sikit2 dlu ada rezeki lg bru tambah yg blm dibeli....sye bru msuk 24minggu....ada mse lg nk bli brg2 baby....kita first mom jd tk thu brg ape yg perlu bli dlu.....jdi sye bli brg yg penting2 je.....bln dpn bru bli bju baby dgn brg brpantang...

alhamdulillah..semoga awk dn baby sihat² dan dipermudahkan urusan awk nanti☺️🤲🏻insyallah..terima kasih ye wak

Sis beli je. Sy beli start 3bulan. Brg baby mmg mahal kalau nk beli sedebuk, beli sikit2 tiap bulan x berasa sgt. Jgn fikir gugur ke apa, Allah ada so kita bersangka baik je okay. Goodluck sis ❤️ doakan sy hehe sy dh 38w1d 🥺

tu lah wak..bukan riak sebenarnya nak beli brg baby ni,sebab brg baby skrg mahal sgt..kalau tak beli risau tak cukup bajet.baby first takda apa satu lagi.niat nak cukupkan brg dia je dlu.takpe sya last..insyallah awk semoga urusan awk dn baby dipermudahkan🤲🏻

Pada saya beli sikit2 tak terasa sangat.. Mmg barang mahal skang.. Saya buat checklist brg yg perlu dibeli.. Lg2 first mum, bajet besar sbb apa pun takda lg.. Saya start beli dari 3 bulan lg, now dh nk masuk 8 bulan.. Nnt dh nk dekat due nk beli brg maknya berpantang pulak😃

Checklist barang baby 1. Baju 2. Mitten & Booties 3. Topi 4. Changing mat 5. Wet tissue 6. Pampers & set napkin 7. Barut 8. Detegent baby 9. Set mandian (bodywash, bedak, lotion, oil) 10. Towel 11. Botol susu & puting 12. Pencuci botol & berus botol 13. Cotton bud & cotton ball 14. Nail clipper 15. Nasal aspirator 16. Minyak telon 17. Toys 18. Thermos 19. Breastpump, milk collector, milk storage bag 20. Cool bag & ice pax 21. Diapers bag 22. Tub mandi 23. Tilam baby 24. Car seat 25. Nappy cream 26. Ampaian baju baby 27. Sapu tangan kecil Checklist barang ibu 1. Tungku 2. Param, pilis, tapel 3. Bengkung 4. Stoking 5. Breastpad 6. Maternity pad 7. Disposable panties 8. Nipple cream 9. Minyak urut & strechmark 10. Bf bra, lulur badan 11. Makanan berpantang 12. Kain batik Yang lain, kalau perlu baru saya beli😃

sy beli sikit2. rasa 4 bulan dah start beli . ni dah 7 bulan. tinggal nk beli stroller je. lain smua dah lengkap. boleh je awak nk beli sikit2. sbb barang bby ni kalau beli sedebuk smua trasa jugak mahal tu. kalau beli sikit2 xnampak sgt.

sy pon ada org ckp jgn beli awal nnti pape jadi, sy buat xtau je. sbb dah hujung2 kalau bru nk beli mmg dah xlarat. ni pon dah start bengkak2. scroll shopee je awak barang2 bby ni. murah la sikit dri beli kedai. sy dah bezakan hrga kt shopee dgn hrga kt kedai. hrga kt kedai mmg mahal. awk cri kt shopee yg jual brg bby punya. pilih2 lpastu nnti skali bayar je. sy pun bby first. cri barang dia saje. barang sy tak cri😂 takpe awk. slow2

niat untuk kebaikan saja.. minta Allah lindung dan permudahkan.. yakin dgn rezeki Allah.. kalau nak beli.. beli saja.. sikit² dulu pon oke.. siapalah kita yg manusia ni untuk tentukan kalau beli brg awal takot gugur apa semua tuu..

betul tu.. beli sikit² xpa.. nanti xterasa sgt duit tu keluar.. semoga dipermudah segala urusan ibu dan baby.. ❤️