14 Các câu trả lời

Saya anak dah 16 hari n pernah hadap same case dengan awak. Saya puting besar n inverted. Hari2 down sebab time menyusu je sakit sangat, dan anak selalu mengamuk sbb tak jumpa puting. Awak boleh try posisi baring, serious membantu banyak. Kepit aerola guna 2 jari n masukkan dalam mulut bayi masa dia bukak mulut besar. Pegang je selagi baby menyusu. Lama2 terbiasa. Kalau dia menyusu still rasa pedih means nipple awak melecet, boleh letak susu ibu dekat puting tu atau nipple cream utk cepatkan sembuh. Nanti lama2 okay, i feel u sis

nak masukkan nipple dlm mulut tu sentuh dulu nipp kat hujung hidung baby bg dia buka mulut , bila mulut nganga besar baru masuk. ingat tau nyusu kat kwsn areola jgn biar anak masuk mulut nipple je nti pedih crack.. masa menyusu letak tgn ampu breast, kepit sikit guna jari telunjuk dgn ibu jari. mcm marmet time anak tak nyusu jgn biar susu tak keluar lama tau nti susu drop. kena rajin keluarkan insyaallah blh nyusu sampai 2tahun

sis pakai milk collector yg jenis ½ bulat letak je dlm bra tu tak tadah susu? syg dibiar.. awal2 2 3 bulan ni mmg senang la meleleh senang bengkaka sebab susu belum sesuai dgn demand anak

Sama sis. Baby baru lahir dan kenal dunia. Gitu la. Tapi jgn bimbang, baby cepat belajar. Mommy yg kena tenang dan sabar. Kena kepit dan sentiasa ampu. Hari2 buat oral stimulate supaya baby boleh bukak mulut besar. 2 minggu baru baby saya pandai. Jgn tunggu baby mengamukk memang dia tak nak, kalau dah mengamuk kena tenangkan dulu baru bagi. Kenal feeding cue baby nak menyusu.

Thankyouuu sis 😭

sementara tunggu sisters yg lebih berpengalaman bagi tips lain, sis boleh cuba baca artikel ni. especially part supporting the breast, positioning dan shaping the breast tu. maybe boleh tengok di youtube kalau ada tutorial, lebih senang nak follow. https://www.medela.com.au/breastfeeding/blog/breastfeeding-tips/8-tips-for-breastfeeding-with-larger-breasts

thankyou sis 😔😭

jgn stress sis..try pump n bg dlm botol kot bby nk..tp kna botol yg sesuai utk bby la..nk bg bby bff nie mmg kna struggle sikit..nk plak klu baru² baby x reti nk isap lg..lma² dya akn ok..tp klu bengkak susu better pump

masa saya mak ajar perah dulu slow-ii untuk surut kan breast .. sakit nyahhh tapi alhamdulillah ok. anak sulung pun saya tade puting tapi dah surut bengkak lepas perah to baru timbul sikit.

ank sy mula pun reject df sbb nipple jenis tenggelam.tp sy belajar dr nurse masa admit baby kuning.ada cara utk masukkn nipple dlm mulut baby.alhamdulillah dlm semggu baby trus df

sis try beli nipple shield..dlu saya pon mcm sis..sbb die xpndi cri..nnti ade nipple shield baby start belajar sbb melakap kt puting jer..moga dipermudahkan

Thankyouuu ☹️❤️

jangan biar susu meleleh. mlMemang nampak oversupply tp bila tiada tekanan (hisap/picit) susu badan akan boleh drop. pam manual masukkan dlm botol.

awak cuba buat oral stimulation dkt baby. atau pon boleh guna tips mcm mommy2 lain suggest

Thankyou sis bagi suggestion 🤲🏼

Câu hỏi liên quan