27 Các câu trả lời

saya pulak manjang rasa mengantuk je nak tdor sis. kalau pagi,lepas anak² ke sekolah saya siap kemas rumah,sidai baju,sarapan,mesti akan tidur. kalau hari sabtu ahad,lepas zohor baru tdor. malam paling awal tdor lepas solat Isyak. paling lambat jam 12 malam. pinggang sakit,saya alaskan bantal yg nipis² tu. astu peluk bantal peluk. nyenyak tdor sampai ke subuh. cari posisi tdor yg kita selesa sis. macam saya 1 katil ni dah saya je yg kongker 😂. kejap pusing sana,kejap pusing sini. sian en suami, kena tdor kat ruang tamu 😅. tapi suami cakap dia tdor kat ruang tamu bukan sebab saya dah kongker 1 katil. tapi sebab nak jaga kesihatan saya masa mengandung ni. nak² macam² virus sekarang ni.. macam awak,kalau tak bekerja,belum ada anak kecil,bila suami pi kerja tu awak tdor je sis. amik peluang ni. nanti dah bersalin,nikmat tdor tu dah lari. kena tdor² ayam je 🤭

masa saya pregnant haritu, normally tidur kul 11 dah akan tersedar dlm kul 3 ke 4 pagi mcm tu. then akan bangun kul 7 or 8 pagi. memula husband ada juga bising jgn kerap tidur nnt lesu badan, bby nnt senyap je. saya pun ckp lah penat lah pinggang sakit nk tidur tk lena anak menendang kul 2-3 pagi nak tidur pun susah dah kalau terjaga.. memula tu dia ckp kita mengada je tpi bila time cuti dia sendiri nampak bru dia faham so tkde lah dia bising mana cuma dia suh jgn kerap sgt tk bergerak nnt baby lena je.. heheh tpi bila dia kerja mmg saya tidur je tk peduli lah 😂😂 kena bgitau husb sis juga biar dia tahu tk mudah nak tidur kalau dh masuk 2nd and 3rd trimester ni. badan kita dh start sakit2 dh start lenguh2 so bila dpt tidur tu jgn kacau boleh hilang mood nnt 😂😂😂

sabar sis inilah ujian mengandung. sya selalu tidur pkul 10malam kdg akan terbgun pkul 2-3pgi. tpi sya cuba paksa diri tidur balik sbb nk kerja pkul 6pgi. lagi la tak larat sis. bertahan sikit je lagi nnti si kecil dh kluar dh elok la smua jadual tido ke nk makan apa nk buat apa buat la puas2. smua pregnant mummy akan rsa smua yg awak rsa. sya pun begitu smpai menangis sbb tak tahan tpi tu la, sya cuba relax sbb nnti klau stress kesian kat bby kan? inila namanya pengorbanan. tercatat pahala buat kita. blum lagi soal kencing. klau terlambat sikit blh skit pundi sbb lambat ke tandas. takkan nk kencing dlm sluar🤭 tpi takpe, sya percaya nnti kesakitan inilah yg sya akan rindui. nnti anak dh kluar kesakitan kita pun baik dek krna tgok anak dh depan mata & sihat

Sy awal2 mngndung susah tidur malam,dapat tahu pregnant masa puasa bln4 tu,mula2 boleh puasa masa awal tu baru 5w,masuk 6w dah xdpt puasa,sy tidur jm12am..lpas tu bgn blik kul4 sdia sahur suami,kdg2 sy x dpt tidur smpi pukul4..x cuma tu,lpas tu jm tidur tukar lagi,sy tidur jm8pm tp bgn jm10pm-4am baru tidur balik..ujian..suami pn teman juga,tgk tv sambil urut badan sbb alahan tu bdn rasa berangin sgt..skg dah ok juga sjak kndungan mkin bsr kerap juga bgn mlm sbb skit pinggang..tukar2 posisi tidur..tambah pula dah x boleh baring terlentang,

smela sjk 2 menjak ni sy xleh tido. kdg2 sy pkse jgk tido sbb baby asyik kcau je ble sy nk tido. lgsg xbg peluang kt sy nk tido lena. hri2 tido lmbt sis kdg2 pkl 12 pg kdg2 pkl 1 . sy rse xslse sgt, rse murung sgt. lpstu siang2 nk tido kjp pun kene kacau. baby lg ske membuas ble kte tgh baring. 🤣🤣🤣🤣. tp ble part suami sy sntuh prut auto baby snyp. eh2 memilih btul.. . suami sy hri2 tido awl tido lena. sy plk yg jeles sbb xdpt tido. asl nk tutup mata baby buat acara gusti z gelongosor. rse nk ngs xdpt tido

sye amalkan tdo awal. dlm pkul 9.30 ke. sbb tau nnti mesti terjaga dlm pkul 1 2 pg mcm tu. lps tu xboleh tdo sampai la dkt2 nak subuh bru mata boleh lelap. lps tu dgr pulak alarm bunyik. kdg2 terjaga sbb bby kicking. now sye sblm tdo akan mnum teh camomile. nnti pkul 11 tdo terus lena sampai pagi. kalau bgun kencing pun lps tu mesti boleh lena balik. lps tu sye ltk eo dkt bantal atau psg diffuser. amek aroma yg utk relax. mcm lavender, sakura, strawberry.

VIP Member

saya hmmmm tidur awal jam 10pm.. usually terjaga coz baby active Malam ...and pergi toilet🤣 selalu terjaga jam 2-3 am....mujur saya xde sakit pinggang ke apa ke coz suami Yang kene sakit pinggang and alahan😜🤣hikhikhik...just sye Malam terjaga nak pi toilet and baby active Tu je la...than selalunya tak tidur sampaila pagi...if ngantuk sgt ...tidur balik jam 11 tengah Hari Hingga 2pm mcm Tu ...

VIP Member

sy pn dlm keadaan ni sis..dh 1bulan lebih xlena tido mlm..tp hsband sy xkcau sy tido kalo tgk sy lena sgt hri2 mgu..sbb die thu sy sakit sne sini mlm2 xdpt tido..tp sis kira untung ape,sbb msih xde ank..sy kalo hri ank skolah,subuh baru dpt lelap,6:30 tu dh kne bangun settle2 ank smula😌..bila semua dh kluar rumah,bru laa boleh nk bergolek2 sorang2..tu pn jarang sgt nk lelap balik bila dh bangun😌

VIP Member

Haha aku kalau tak boleh tidur malam, subuhnya time suami dah bangun, aku bagitahu je dia aku nak tidur balik sbb mlm tak dpt tidur. Tak pernah pula suami aku kacau aku tidur, dia lg seronok aku tak bangun sbb tak ada aku kacau dia main game🤣 Sis kena terus terang je ckp. Jgn simpan2 mengharapkan org lain faham. Org lain takkan faham kalau kita tak cerita.

dari pregnt sampai ke pantang mmg tu lh akn jdi, x cukup tido.. mmg kena byk bersabar.. dn suami pun kena mmbantu. x perlulh ckp elok ke x elok waktu tidur lama tu.. allah tahu. bkn kita sengaja.. ibu2 x cukup tido nti meroyan x tentu pasal suami kena alert bab tu.. wanita perlu tidur lama dari lelaki ni fakta bkn mitos ye.😊

Câu hỏi liên quan