11 Các câu trả lời

Saya mcmni jugak, 6 weeks first scan tak nampak, 8 weeks pun tak nampak tapi saiz rahim membesar. Spotting sampailah keluar clot, lepas keluar clot bleeding kurang. Refer pakar, scan tvs dekat fallopian tube mcm ada free fluid tp tak boleh sahkan. End up, warded sbb hcg dah tinggi sgt, hcg level saya tu sepatutnya baby dah gerak, tp scan baby still tak nampak, dr decide tebuk utk tengok dlm tube ada tak, and mmg ada and buang terus tube kiri. Kira emergency case jugak sbb takut tube burst. Tapi saya tak ada symptom anaemia or apa apa langsung. Rasa okay je selain sakit mcm senggugut tu. Cadangan saya insist lah tvs kalau boleh ya😄. Sekadar boleh bagi cadangan and cerita experience saja lah..

Saya baru lps keguguran hari rabu, start bleeding hari sabtu lps , skit2 mcm period tu darah +lendir.. check kt hospital semua ok..suruh rht,, masa hari selasa mlm bleeding mcm byk, terus pergi hospital, ontwy darah dh kuar byk,, darah dh penuh satu seluar, smpai hospital diaorg check mmg dh keluar hbs,, korek apa patut tp sy xkena cuci..Saya dlu ank first pn gugur juga.. Anak kedua Alhamdulilah selamat,, ini kandungan ketiga,, tak apa la blm rezeki.. Sis kalau rasa tak berapa yakin, kena pergi hospital lagi untuk scan detail ckp dgn doc..

VIP Member

Nasihat saya pergilah hospital, sy pernah bleeding 2x, mula pergi klinik dia scan baby je, then bg ubt kuat rahim, 2nd bleeding sy pergi hospital, bile pergi hospital dorang cek details sis. 2nd bleeding ni sy keluar ketul juga, sy bawa darah tu ltk dlm plastik bg doc tgk

Alhamdulillah, byk kn rehat, jgn buat keje berat,

nasihat sy trus ja kew hsptal,xsmua org hamil bleeding nie normal sis...blh jd ancaman keguguran,sy bercakap bg pglaman sy yg penah keguguran sma bleeding cmni juga...so trus ja kew hsptal sis,insyaallah doa yg baik2 ja...

nasihat saya, kalau mula je nampak bleeding, terus ke hospital .. sebab sy 2x pengalaman bleeding .. keluar ketul² tu bawa je sekali .. jgn tangguh² sbb inshaallah jika awal tindakan kita, mungkin boleh diselamatkan

Kalau dah start bleeding better gi hospital to make sure keadaan kandungan awak. Lpas gi hospital awak boleh consult ngan Dr langkah2 yg awak boleh ambik untuk make sure kandungan awak sihat.

penah kene.. try makan duphaston.. 🤔 dlu sy makan duphaston kejap je tp mmg takde teros darahny.. tp kene banyak bed rest jugak.. jgn striss2..

saya dulu 2x gugur .. masa preggy kali kedua tu minta dktr bagi duphaston tp dktr x nak bagi .. so bila preggy sekali lagi kali ke-3, baru dktr bg duphaston utk 14 hari ..

Smoga dipermudahkan.. saya bleeding fresh blood esoknya kluar blood clots tak lama tu gugur dah takde rezeki🥹

pernah baca makan kurma. boleh kuatkan rahim

Boleh try ni,sy pun bleeding

VIP Member

Awk ada makan duphaston tak

mcm sy lah tp 4/7 heartbeat bby DH X Ada n bby Turin sendiri

Câu hỏi liên quan