10 Các câu trả lời

Setiap org xsma sis.. Ada yg kluar lendir dulu.. Ada jgak yg leaking dulu.. Prgress labour tu bgantung pd ibu sndri... Slagi mana ada kluar tnda sgera la ke hsptl.... Anak first sy dulu, blood show... Sy trus ke hospital.. Masok labour room utk admission jam 2pm... Lpas tu air ktuban pecah jam 3 pm.. Masa tu dah 4cm.. 2jam lepas leaking bsalin anak perempuan sis.. Smoga d permudahkan sgala urusan.

Hi..mcm sy ank first keluar darah kt rumah dlm 3 hari sebelum due date dan serah diri sehari sebelum due dan bersalin tarikh due..ank kedua sbb induce keluar darah pukul 7pm pukul 9.30pm dah bersalin.dua2 doktor pecahkan ketuban..lain org lain pengalaman yg penting jalan tu dah buka ke belum blh jadi seminggu pun x bersalin lg mcm kwn sy..semoga sis dipermudahkan

Itu laa. Tp anak 1st cepat je. Ank kedua yg lmbat 😭 ok2 tq sis

Pengalaman saya, saya ada keluar lendir pagi 10am, tapi tak pergi hospital lg sbb contraction tak sakit and datang sekejap2 je. subuh esok 4am tu pecah air ketuban, trus pegi hospital cek bukaan baru 2cm, warded 5.30am. 8am tu contractions kerap sgt dh pastu mintak nurse cek bukaan, nure check bukaan dah full trus masuk lr. 9.43am keluar baby girl.

VIP Member

Sy sblum nie kluar lendir je byk..msa 38w tu..ada pgi hsptal malam tu..kena tahan smpai esok pgi sbab dah ada bkaan 3 cm..masa 39w 3d tu cntraction shrian..tngah malam tu bru kluar lendir + darah..jam 3 pagi trus pgi hsptal..tahan contraction kuat dri jam 3 lbih tu smpai jam 6 ..bru bukaan smpai 10 cm..6:47 am brsalin ..

Masa bukaan 10 cm tu..nurse yg pcahkan ketuban...

Sis boleh share pengalaman bersalin x? Saya tahu ni post thun lps and sis pon dah bersalin kan.. Lps trun tanda lendir and then bukaan 1cm tu brape lme ambik masa bersalin ye? Sbb saya skrg ni alami situasi yg sama keluar lendir warna coklat, pastu g hospital bukaan baru 2cm

Aah sis .. trus 9cm n contraction attact every 3min mcm tu la .. masa nk beranak tu sy rasa nk berak, then trus bnyi mcm ballon pch, rupa2 nya air ketuban .. trus cpt2 ckp dkt nurse then nurse check 9cm so trus prgi lr .. sy beranak dpn lr je xsmpt pun tkr katil 😅..

Macam sy turun drah ketul pgi lepas tuh g hospital check jln bru bukaan 1cm..kena balik rumah dh smpai rumah contraction kuat pukol 4ptg air ketuban pecah dlm pukol 6ptg..6.45ptg msuk LR pukol 7.05mlm baby keluar..

pengalaman sy anak pertama, keluar lendir darah sebulan lebih awal dr deu. bukaan bru 1cm. 😁 39w kluar lendir ke2 kali, tu pn bru 3 cm 12 am. terus masuk LB, 8.20 bru brsalin..jam6 am doc pecahkan ketuban

Sy klu keluar lendir dan drh maknanya dh nk bersalin..lps tu skt2 pinggang kena cpt2 pergi hosp..air ketuban plk selalunya dktr yg pecahkan..biasanya x sampai sehari pn..

Sy ank first dulu keluar lendir darah dulu..pergi hospital dah pun buka 2cm.. Hari tu juga bersalin.. Air ketuban doc pecahkan masa nak bersalin..

Mula2 keluar lendir n darah, tapi saya tak pegi hospital lagi.. Lepas tu keluar darah sikit2, saya biar je buat tak tau sebab kalau pegi hospital pun mesti kena balik. Bila malam rasa contraction, saya catat guna apps.. Then, esoknya tengahari.. Kerap pulak contraction, tu yang pegi hospital.. Bila nurse check jalan, dah 4 atau 5 cm.. Terus masuk bilik bersalin dalam pukul 1 lebih.. 5.32 ptg terus keluar baby..

VIP Member

Saya 3 hari

Câu hỏi liên quan