16 Các câu trả lời

Sy dr awal trimester guna mnyk angin tiap mlm husb urutkn bdn gne mnyk angin klau tk tkdpt tdo bdn rasa tkslese .lnguh jee .. Stkt ni okay .. Tkde pape effect.. Scan pn bby siht jee . Tp tkpernhla sapu kt perut .. Kaki tangn ngn blkg je ..smpai pnggng bhgian blkg ..Alhmdulillah skrg dh msok trimester ke 3 ..

Sy guna je.1 bdn sakit sapu semua minyk..klu xlega saya mkn halia,habbsauda,sy jnis bdn y berangin n ssh angin nk kluar..huhu..tp mmg sy pernh dgr stngh org tua2 pesan jgn letk minyak panas kt bhgian perut..

VIP Member

Bole je guna minyak angin. Cuma jgn sapu bahagian perut. Ini doctor dgn nurse yg kerja kat hospital bgtau masa saya warded dulu. Kepala, belakang, leher ke xde masalah pun

Sya guna jer..klu pening sya sapu kat tepi kepala dan hidu2..bila rasa kembung perut,sya sapu jer sikit2 kat perut..sya pakai minyak cap kapak..

blh je pki.. tp jgn sapu kt - perut (blh menyebab kn baby eczema) - pinggang & tapak kaki (blh menyebab kn miscarriage)

sy pakai freshcare greentea.. pakai kat kepala je dgn belakang leher.. jngan sapu perut pinggan dah laa..

Nurse ada cakap, kalau lenguh ke nak urut ke boleh picit2. Tapi jangan sentuh langsung bahagian perut.

Boleh guna utk blakang badan dan kepala.. Jgm sapu bahagian perut

Saya sapu je.. tp bukan kat perut. Bahagian lain boleh je

Sy guna je tp lepas consult dgn confinement lady sy la

Câu hỏi liên quan