30 Các câu trả lời

Kalau soya tak berapa bagus. Sbb anak nanti lahir kulit jadi sensitif. Better minum horlick sis. Nanti ade kene eczema ke lagi kesian. Selalu ye mcm tu bila ibu amalkan minum soya ketika hamil

VIP Member

takpon. saya tak minum soya anak keluar putih je. jgn amalkan soya nanti mcm kakak ipar saya. anak dia allergic susu formula berasas susu lembu. kene minum berasas dari soya. koyak duit

Yee yg mase mengandung kerap minum soya nnt baby kene eczema..doc pun penah pesan kt sy mase mengandung dlu..ternyata anak kene eczema mase baby..tk bole nak panas mmg muke naik ruam..

TapFluencer

Mitos mommy. Orang dulu² dah biasa percaya. Alhamdulillah mommy ada inisiatif nak bertanya 🥰 banyak yang saya baca bila ibu banyak minum air soya masa hamil anak kena penyakit kulit.

Alhamdulillah. Keep it up mommy. Saya pun 1st baby memang noob. Nak percaya semua orang cakap agak sukar

rasanya ramai yg minum air soya masa pregnant then anak keluar kulit sensitif, ada eczema. do not take a risk, kesian anak nanti. kalau dah kena, memang merana habis.

Kawan sya dulu masa preggy suka minum soya katanya anak lahir putih , sungguh lahir putih tpi kesian kecik2 dh ada eczema, mengelupas merah2 kulit anak dia , kesian tngok

Hmm tulah tknk anak saya kena eczema sian pulak dia nnti 😰

TapFluencer

tak betul wak , saya dulu selalu minum susu time pregnant anak sulong , tapi anak saya keluar tetap ikot kulit makbapak dia , sawa matang gitu 😅

Hehe insyaAllah amin2!! 🤲🏻🥰

VIP Member

Ikut gen. Kalau makpak kulitnya hitam, takkan la keluar anak putih melepak. Kita makan kicap selalu, tak jadi hitam pun🤣lol

Hahah betula tu

tumpang tanya.. kalau minum soya tu kdg2 je.. boleh ke.. sbb kdg teringin juga soya sejuk2 yg jenama vsoy tu.

Hi awak. Pls don't. Ada juga org mengatakan susu soya boleh bagi anak sakit kulit, taktahu lah betul ke tak.

Câu hỏi liên quan