42 Các câu trả lời

Mak sy pesan benda sama jugak. Dia ckp mandi malam nanti jadi ketuban darah. Ketuban darah maksudnnya sakit sgt2 la bila nk bersalin, kalau ketuban air kurang sikit. Tp bila fikir balik ikut logik, bukan ikut pantang larag zaman dulu, sy mandi je. Bila pregnant badan slalu rasa panas kan, cane nk tido kalau panas x selesa. Bagi sy terpulang lah nk ikut pantang larang ke x. Mana yg baik kita ikut, mana yg susah pelik2 tu ermmmm. *nasib duk jauh dari mak, kalau x hari2 kene bebel 😅. Semua x boleh buat. Tp tulah, marah kan tanda sayang 😍

VIP Member

Kalau pantang larang yang mengarut, tak perlu ikut. Kadang takde kena mengena pun ramai masih ikut, pelik saya dibuatnya. Sekadar niat utk berhati² ok lah. Tapi kalau bab mandi malam, setahu saya takde pantang larang pun. Dah kalau tak selesa, panas, better mandi je. Takde apa yg nak dirisaukan.

Ikut lah mana² yang patut. Tapi saya dah cakap tu bagi diri saya, apa yang saya dah baca sebelum² ni saya ikut, saya ikut mana yg patut. Mandi untuk kebersihan diri, nak mandi malam tak salah pun. Terpulang pada diri masing². Kalau nak ikut pantang larang, ikut. Tak salah pun. Itu pendapat saya. 😊

Time sy mgandung, akk sy ckp..tok sy sblm nie pnh pesan jgn mandi mlm2 sbb nti air ketuban bnyk..klau nk mandi pun..sblm mlm..msdnya ptg paling last kul 5.30 ptg..tp org mgndung nie mmg sllu badan panas. Nie tplg pd masing2. Klau rasa bnd y baik blh ikut..klau rasa xelok xpyh ikut.

Tulh..tp nk buat cmne..sbb tu ckp kene ikut masing2..badan time mgndung mmg panas..rasa xselesa..mmg kene mand jgk

Dulu bilik air nenek moyang Kita Kat luar rumah,tepi sungai atau perigi diorng dok luar.jadi diorng takut apa2 jadi dekat ibu2 mengandung.sebab tu diorng larang ibu mengandung Mandi malam.rumah nenek Saya camtu,perigi dok luar kalau nak mandi malam memang kena marah.

Emmmm sy mandi jerk, dah panas ..Badan rasa x slesa mesti nak kena mandi, dlm satu hari mmg byk kali mandi, sy nu kena air segar badan rase, sbb ari2 duk sakit kpla, tawakal je..Inshaa Allah x ada apelah 😊

Aah. Sama la. Mandi air sejuk segae badan. Basah kepala lagi sedap kalau mandi malam

Saya dari awal pregnancy selalu mandi malam.. tp depends dgn situation, klau sejuk , cuci mana yg patut sja... sbb spnjang pregnancy saya, saya malas mandi 🤣🤣🤣 cuma cuci apa yg patut je 🤣

Uish hahahaa lagi dahsyat sis

mama saya pun cakap, jangan mandi malam...tapi saya mandi juga...waktumalam panas gila, kipas dekat tepi badan pun tak ada rasa...mahu mengamuk dibuatnya kalau tak mandi..

VIP Member

Saya mandi tiap mlm sebelum tido. Kekedg sehari 5-6 kli sis. Sbb panas. Xpenah plak sy dgr xleh mandi malam. Boleh je sis. Lagi memberi keselesaan pd kita ibu2 pregnant ni

Betul.. Sy smlm kul 4 berpeluh2 tdo. Bgn terus mandi. Padahal sblm tdo dah mandi dulu. Sy klu berpeluh mmg xlena tdo. Mgkin hormon ibu mengdung kot

owg kata ibu hamil takelok mandi tgh malam nnti dekat nak bersalin air asyik turun jaa ,tapi saya tkisah mai dgn panas ni pkoi 12 malam pon mangkit mandi lagi ..

Mlm2 la kita rasa gelisah, panas, bdn x selesa. 1 je cre dia dgn mndi.. Org kata xblh, tp kita ni mngdung kita bwe prut ke sne sni dan hnya kita rse bdn kita mcm mne.

Aah. Hangat. Lagi2 klau org yg cepat berpeluh . Mesti tak selesa kalau tak mandi.

Câu hỏi liên quan