18 Các câu trả lời

VIP Member

Sy pernah dulu masa baby 2bulan. Tp smua fham. Famili kan. Sy ditempatkan dlm 1 bilik tetamu. Tunjuk muka jela kiranya ni..😅 hbis knduri sy balik. Selesa ja dduk dibilik. Bebas susukan baby. Time nk makan mak2 sdara ketuk pintu bg makanan. Time sy makan baby sy dijaga skjap.. 1 lagi lega xdicium2 😅.. Alhamdulillah difahami 😊

Saya anak 6 bulan baru berani bawak tmpt terbuka mcm tu ..tp zaman skg belum abis pantang lagi dh bawak anak kesana Kesini .. x tau apa yang di bangga kan kalau anak sakit x ke kesian nanti ... ini yang saya tgk kawan kawan sekeliling saya lahh ..

Btul2..sepupu sy punye cucu dh usung sna sni.. Dlm pntang bwa kluar balik mlm.. Xhbis pntang dh jln bndr... Maknye siap pkai heel lg.. Bangga kot😂

Baby kecik kecik lg tak payah lah bwk pegi mana mana kecuali pegi checkup je. Org ramai ramai tu bkn kite tau kot lah ade yg batuk ke, selesema ke. Kang jangkit dkt anak, awk jugak yg susah.

Kalau boleh elakkan..sy pernah nmpk org bawak ank kecik g jalan tar..sy yg skit ati..kesian ke ank..kalau xda org jaga xpyh pergi bg tau elok2 kt tuan rumah..bila ramai org macam2 pnykit ada...

Tau xpee sis saya penah tgk kat carnival night market rasa nyee mak dia dlm pantang lagi sbb jalan pun mcm org sakit lagi dh berjalan tmpt terbuka mcm tu dgn waktu malam lagi .. kesian tgk baby tu

bukan la takboleh sis ,cuma kalau dapat elakkan ,elakkan .sebab kenduri ni ramai orang .dengan orang yg merokok lagi ,persekitaran terbuka ,and baby tak kuat antibody lagi .

Elakkan dulu pergi tempat ramai org sis ..sbb baby kecik lg tu ..kalau nak p juga tukar2 dgn husband ker .. ksian bby sbb kita xtau pun org sihat or tak time tu

Mak ckp kdg2 rumah knduri ni ada,bnda,yg xelok ingt msa,pnah bwak,anak blik rumah knduri nges xhenti2,tp msa,tue anak dh besar dlm 5,6 bulan

VIP Member

Mak sy selalu pesan kalau anak masih bayi lagi jgn bawak pergi tempat terbuka. Nanti anak mudah terkena jangkitan.

VIP Member

baby ni antibody dia lemah sis.. elakkan lebih baik. ada je org bawa baby pg mjlis apa2. tp kena hati" je lah.

Betted elakkan tempat2 yg ramai orang. Baby lagi kan. Sistem imunisasi xkuat lagi. Mudah kena penyakit

Câu hỏi liên quan