5 Các câu trả lời

kalau tgk graf, makin meningkat umur lengkungan dia makin slow naik. berat masa baby naik banyak, makin besar naik sikit.. lagipun masa baby dia makan tidur, makin besar makin aktif bergerak kan kalori terbakar. masa naik 300g sebulan, sampai nti 1½ 200g je sebulan mmg anak puan berat kurang naik, tp selagi graf ok tu ok je la jgn la serabut otak.. keep bg makanan elok2 je. lain la kalau dia takmau makan.

lain anak lain graf normal pertumbuhan dia. mana blh samakan anak lahir 2.5kg dgn anak yg lahir berat 4kg🤭

Berat ideal tu hanya panduan awak. Apa yang penting tengok pada graph chart(tinggi, berat, ukur lilit kepala, BMI) anak. Jika semua graph berada dalam column putih bermaksud tinggi, berat, BMI anak awak adalah normal. 😊

Alhamdulillah terima kasih banyak2 tlong jelaskan.. nurse pon dah ckp yg penting graph chart menaik.. saya saja nak tanya pandangan2 dkt sini pula utk lebih jelas...

Saya pon risau jugak harap berat anak naik laa 23/1 ni 9 bulan nk cucuk n timbang tpi masa last checkup 6 bulan tu berat dia 8.2 kg😊

InshaaAllah yg baik2 shaja.. semoga dpermudahkan.. Kita kena banyak2 doa..zikir n tadarus quran sllu supaya Allah lancarkan smua urusan spnjang menjaga anak2... 🤲

its ok awak.. anak sye stahun 8.3kg je.. mse 9 bln 8 kg... naik sikit gak.. da aktif memg knaikan berat tu x mcm dlu..

Ya Allah sis, tak perlu la risau. Bersyukur sgt la tu. Anak sy 10bln masih bawah 7kg lagi la pening 🥲

Alhamdulillah sy mmg brsyukur.. cume nya saya nak penjelasan sahaja.. Tq ya