45 Các câu trả lời

Ank sy 2 bln br hlg jaundice nya..tp xde kena thn kt wad..cuma ulang alik kk utk ambik drh..mcm2 cara sy bt..tmbh plk sy drh O..last2 sy mnm air sengkuang cina dlm tin..alhamdulillah ok skt..

Anak sy yg sulung sbulan lbh jgk..msuk wad 4 hari ja..mungkin sbb sy drh o..dkter amik drh baby alhamdulillah x da apa2..skrg dah 6 thun..ank no 2 kuning dlm 2 mnggu ja..

Sis ade makan halia , lada hitam. Ke ? Sebab dua² tukan panas. Kalau bby kuning jangan makan dua tu. Try bg susu formula . Anak sy hari ke 20 baru hilang 3 kali admit wad

Baby dah nak masuk 3 bulan dah lagi 3 hari, post ni dah lama tiba2 naik balik pulak. Btw anak saya dah baik sepenuhnya dari kuning masa nak masuk 2 bulan. Kuning sebab susu badan, tapi risiko rendah so tak kena masuk bawah lampu pun. Doktor pun suruh teruskan bagi susu badan sebab berat baby naik elok je and result darah & air kencing baby normal.

VIP Member

Saya pun kadang2 rasa panas ,mandi malam juga tapi takdelah selalu bila rasa rajin nak malam baru mandi kadang2 tu lap jee guna kain basah kat seluruh badan🤗

Sy pn sme..hari selasa ni nk cucuk sebulan kuning ade lg..dia hilang sndiri la kne susu bnyak bg dia berak je...adik sy habis pantang kuning pn hilang...

Ikhtiar terakhir yg sis bt apa ya?

Sy mandi kan ank dgn herbs beli kat kedai sensei. Serbuk kuning dlm uncang mcm uncang teh. Mandikan pg dgn malam. Alhamdulilah. Turun kuning. Cuba la sis.

ANAK KUNING (JAUNDICE) BAGI MINUM SUSU KAMBING . Saya geram yang teramat masih lagi wujud pemikiran macam ni . Anak kuning (jaundice)? Jaundice adalah perkara normal sebab organ hati nak kick start, baru nak fungsi. Kuning naik sebab kadar bilirubin yang masih tak dapat dileraikan oleh hati. Tetapi jika terlalu tinggi akan membahayakan nyawa baby. Maka cara nak keluarkan adalah melalui najis besar anak... Nak kerap buang najis besar? BAGI SUSU IBU SAHAJA . Jangan gatal nak bagi susu kambing la, air anggur la sebab tindakan hang tu boleh memudaratkan baby!!! . Alaa beberapa titis saja... Aku cubit kuat kuat nanti.. KENAPA TAK BOLEH? 1. Kebersihan susu kambing fresh sangaaaat dibimbangkan. Kita yang dewasa pun boleh sakit perut apatah lagi BAYI BARU LAHIR. Boleh bagi kepastian betapa bersih susu kambing tu? 2. Zat dalam susu kambing TAK BOLEB DIHADAM OLEH BADAN BABY BAWAH 1TAHUN Tau tak lemak, protein, kandungan zat dalam susu kambing tu tak boleh dihadam lagi oleh baby? Kandungan lema

kalau kuning x tinggi tp lama selalunya sbb bf jaundice.. maksudnya darah ibu ngan baby lain jenis.. teruskn menyusu cm biasa.. insyaAllah xde pape..

maksudnya boleh bagi susu ibu mcm biasa jugak ke? atau kena bagi fm dlu?

Saya! Anak saya smpai 3 bulan jaundice. Jenis darah O. Dah buat test liver dia ok, normal. Saya bykkn menyusu & doa dia ok, dont give up sis

Prolonged jaundice smpi 2 bulan. Kalau jaundice lg lebh dari 2 bulan, dr akan start work out lebih... Ambik darah, scan, dan mcm2 lg...

VIP Member

Anak saya dlu habis jek hari baru hilang kuningnyaa . Still bf baby . Macam2 petua dah buat tp kuning still ade .. alhamdulillah sihat skrg

Câu hỏi liên quan