27 Các câu trả lời

sebelum thu pregnant, batuk batuk smpai nak termuntah. tekak rasa kembang semacam. lps tu kepala tu sakitnya smpai nak bangun pun tk larat.. so sehari sblm tarikh period saje buat test upt sbb dh rasa lain macm kat badan. tup tup naik double line. macam tk percaya smpai suh kawan konfem kan hehehhe.. alhamdulillah anak dah 5 bulan sekarang 🥰🥰

Tanda sy sama mcm nak period. Sakit breast seminggu sebelum due period, senggugut and spotting sikit sehari sebelum period, Yg bezanya sy mengantok sgt minggu yg sama, jalan sikit pun mengah pinggang rasa mcm nak patah dua hari selepas delay period, suami jadi pelik dengan sy. Selepas dipujuk barulah sy berani test upt. 😌

masa mula tu rasa kerap cramp perut yang tu mula takdelah fikir lebih2 ingat kan sebab nak period lepastu selalu sangat rasa tak sedap badan tarikh nak period lagi 3 hari macam tu . lepastu dah selalu sangat rasa tak sedap badan saja buat test tengok2 naik double line tapi samar2 . try guna clearblue naik pregnant 🤣

sakit tekak sangat2. tekak kering, muka kering jadi dahaga sangat2. selsema tapi tak demam 😆 cramp2 perut sbb tk biasa cramp perut selang 4 5 jam mesti cramp perut. period tak dtg 5 hri. check2 double line tapi samar2. makin hari check2 makin terang double line... doakan bby kuat sampai lahir #baru5weeks2day

sy pulak jenis period teratur ... setiap bulan akan awal 2 hari atau 3 hari ... so bln bulan 3 tu pelik nape tak period pd tarikh yg sepatut nye ... sakit perut tu sama je mcm nk period , payudara sakit dlm masa yg sama sy kerap sakit kepala .. jd nye sy cuba2 buat test .. alhamdulillah +ve ..

sbelom tahu pregnant badan cepat rasa penat n ngantok.. selera mkn pon bertambah... rasa senggugut tapi x period sampai risau takot ada sakit lain2 ke salah mkn ke siap ajak suami gi klinik sbb x pernah senggugut lama2 n sakit tu dtg waktu malam je campur nk kencing.. alahan mmg takde..

sy seminggu awal sblom datang bulan , dada sy sakit ,puting sy rasa mcm bengkak ,pastu sy sakit tulang punggung ,rasa cramp smpai jalan pon mcm bongkok ,check2 upt ,positive ,tp blom pekat lagi , tunggu smpai miss period sehari ,check masih lagi positive ,tp mkin pekat

Sy check upt sebelum due periode, double line. Jd mmg langsung takde tanda yg sy rase. Lps dah tahu hamil pn keadaan mcm x jauh beza dr sebelum hamil. Alhamdulillah.. Makan tetap on. Xde pening , jrg muntah (kcuali hari tu sy muntah sebab sy lambat makan).

VIP Member

Saya masa anak ke2... Baru hbis period tp seminggu lepas tu mai lagi period dalam 4 hari tp darah ke coklat sikit.. Next month terus x datang period.. Saja lah beli utp yg murah kat shopee.. Beli 5...check2 yg ke5 baru nmpk samar2...

kalau dari pengalaman saya rasa simptom2 period dan pregnant sama je puan , taktaulah kan lain orang lain simptom .. saya masa pregnant anak sulung pun taktau yang saya pregnant sebab sama je simptom macam saya tak pregnant ..

Câu hỏi liên quan