5 Các câu trả lời

brapa w? pengalaman i 13w. first scn 6w kntung kecik sngt mcm x normal. doc bg date 3minggu dtg semula. saya scn semula 11w nk buka buku pink. tetiba kntung kosong. kntung ikut saiz tpi bby xde. refer hosptl ambil trikh 2minggu .dlm msa dua minggu x turun kna D&C. 2minggu tu kandungan saya dh 13w2d. xsakit smpai 13d , ada turun tanda mcm hri first period pukul 12tngh hri. g hospital scn , blk n tunggu smpai kntung keluar. saya sakit contraction dri 11mlam- 8pg. bru kntung jatuh. saya xpsti pasal gugur ni. ada yg ckp xsakit , ada yg ckp msa kncing trus jatuh kntung. rezeki msing msing. saya sakit 9jam. kntung dh kluar hilang rasa sakit. bawa kntung ke hospital bahagian LB. scn rahim n boleh blik. klau complete miscarriage ok lah. klau x turun hbes tetap kna D&C

klau ada bby mungkin u punya rahim yg xkuat atau msalah lain. klau mcm kntung kosong mcm i ngn empunya soalan ni mmng kna pksa gugur. buat apa nk simpn. mean klau x jatuh sndri kna D&C. bkn msalah rahim xkuat untuk mengandung jarak dekat. klau D&C mungkin la kna sihatkn rahim risau ada luka. tpi mcm saya mmng jatuh sndri so xperlu nk tunggu pun. ikot ats bdn

Saya pernah masa mengandung anak pertama. Scan swasta masa preg 8w doc check size baby lewat 2-3 minggu. Kira ye masa 8w tu mcm bru 5w then xda heartbeat. Tp still lg bagi harapan kata ada lg ni baby. So doc suruh tgu 2-3 minggu. Masa 12w, scan lg tgk size bru 8w tp still xda heartbeat. So doc suruh tgu jatuh sndri atau dnc, saya xmampu nak tgu sbb emosi xstabil, sbb ada dah bleeding sikit2 tp sy kerja takut apa2 jadi time keje. so saya check in hosp selayang untuk dnc. Sblm dnc tu, doc akan scan buat kali terakhir n mmg sah xda heartbeat baby pun xgerak n kecik. Lepas dnc, berpantang 2 minggu n truskan ttc. Takpa sis. In shaa Allah ada rezeki lg lepas ni. Mgkin baby tu xsihat. Take care sis.

saya juga baru je keguguran, baby first. masatu dah nak 8w. sepanjang pregnancy tu, saya takde alahan atau morning sickness pun. masa gugur tu memula spotting je, bila keluar darah baru saya ke hospital and doctor check, tak nampak kantung pun walaupun dah 8w. dua tiga hari lepastu baru ada macam janin jatuh. Alhamdulillah tak sakit, cuma cramp sikit je dalam 10 minit gitu. saya skrg ni makan folic acid dan nak rehatkan rahim dulu.

@syafiqa Fatin u tau x , lps gugur sebelom period pun dh ada yg mendung semula. klau risau rahim xkuat, dh jatuh lama dh kntung tu. u pon xde tnda lgi mknanya rahim u kuat je. mcm i rilek dua bulan je. period kedua terus plan nk mengandung. u mkn folic asid n bio c mcm saya ckp. try dulu wktu pntng nnti jga emosi jga makan jga kesihan pntng betul betul supaya period teratur. risau period xteratur susah nk cri wktu subur. saya doakn sis ada rezeki lgi insyallah jngn sedih

sma sma hehe

sy pernah sis...lepas 3 Bulan sy mengandung balik..mungkin kandungan tu xbaik utk awk..die xsihat,mungkin..xpe.. InsyaAllah usaha lagi,rehat betul2,mkn vitamin..Utk teruskan kehamilan yg lebih sihat akan datang ..

InsyaAllah...semoga dipermudahkan... everything will be okay...sy 2 Kali gugur..skrg ad 2 anak..tgh mengandung ank ke3..

Dah berapa week ? Saya baru scan 8w pun takde baby lagi . Doc cakap sama ada tak nampak atau tak menjadi 🥹 . Kena tunggu juga lagi 2 minggu mcm mana . Apa apa pun berserah je .

Dah try check klinik lain ke untuk kepastian ? Sbb banyak kes ada mesin tak boleh detect . Check kt tmpat lain kandungan elok je siap ada jantung dah . Lepasni saya kalau 10w tak ada juga baby , saya check dulu kt klinik lain pula . Lepastu baru refer hospital mcm mana . Apa apa pun kuat ya sis . Ada sebab tu ❤️

Câu hỏi liên quan