39 Các câu trả lời

VIP Member

Jgn sedih n stress sis.. Kdg² bile kite stress, jd susah nk lekat. Sy pon mcm tu. Duk stress kwn² yg kawen lmbt dr sy, tp dah ngndung.. Hari² duk nangis fkir nape x dpt ank lg, dgn mertua asyik push² suruh amik ank angkat ataupun jd pengasuh jage ank org je klau masih x ngndung.. Sy duk serumah dgn mertua n ipar duai. Smpy sy fkir sy ni x subur ke? Last², husben pjuk sy, ank tu rezeki dr Allah. Klau ade ke xde ke, ttap kne brsyukur. Pastu, sy cube xnk stress² tp dlm mase yg same masih usaha jugak. Sy redha je laa n pegi berurut btulkn peranakan (asalnye utk btulkn period sbb sy period x regular). Alhamdulillah akhirnye sy sangkut jugak. Skrg 26w4d.. Sy doakn sis dikurniakn zuriat yg soleh n solehah x lame lg.. Aamiin

Jangan stress2.. sy pun 2 tahun lebih kawen baru lekat ni.. touching jugak tengok kawan2..anak buah kawen lewat dr saya, tapi dah lekat... tapi, alhamdulillah rezeki utk sy dan suami sampai, dah 12W ++.. sy jenis besar jugak..tinngi 148, dengan berat 69.. jenuh usaha diet sbb nak anak, berjaya turun sekilo..2 kilo je.. hehhe kadang2 rse malas nak diet2 ni..demi nak zuriat sendiri, control makan dan jenis makanan yang diambil..apply semua tips yang org lain share termasuk waktu yang sesuai untuk bersama dengan style yang disuggestkan..hehehe alhamdulillah..projek berjaya.. sekarang tengah menjaga hasil tuaian bersama.. saya doakan ada rezeki awk dan suami..

Jangan la sedih². Anak kan Rezeki dr Allah. Allah Maha Mengetahui bila waktu kita punya anak 😉. Sy pun setahun berkahwin, Alhamdulillah baru Allah beri rezeki anak. Ada kawan² dalam ni pun bertahun ttc untuk punya anak. Untuk masa skrg ni kita enjoy jalani hidup with husband kan. Dating berdua. Hehehe. Pasal badan comel tu rasanya takda kaitan. Kakak sy yg tingginya bawah 150cm Alhamdulillah dah ada 2 org anak. Pokoknya jaga kesihatan, pemakanan dan bersama dengan suami waktu subur. Jangan lupa sentiasa doa, dan jangan penat meminta pada Dia yang Berkuasa ❤

Terima kasih sis😘 doakan sy ye sis

Sama mcm saya... Period on time.....bila period dtg.. Ermmmm.. Jujur hati hncur.. Smpi kata diri ni x blh bgi zuriat buat suami ke... Berkali2 ckp mcm tu pd suami... Tkt sngt ditinggalkn bila diri ni x dpt bgi zuriat.. Tpi alhamdulillah.. Suami selalu bgi saya semangat dan tak pernah putus asa utk ad zuriat... Dengan izin Allah.. Alhamdulillah kini saya hamil.. Tak thu nk kata ap dh.. Suami pun x thu nk kata ap... Yg penting sis jgn mudah putus asa.. Suami pun kene bgi sus semangat biar terus kuat

x de lah sis. kwn sy bdan comel anak qamai je 😅. awal lagi sis. think positif. yg paling penting jangan mkn benda tajam2 mcm nanas, air kelapa, air tebu. sy semenjak 1st kwen tu mak da pesan jngn mkn bnde cm tu klo nk lekat. Alhamdulillah lekat walaupun period x regular😊. Insyaallah sis bnyak kn doa. Tapi ad juga org ckp selepas bersama jngn bgun lagi. Tgu seketika. agak2 15 ke 20mnit tu boleh cuci. bukn ape org tua2 ckp bagi sperma tu x keluar. 😅. wallahualam. cuba la.

Jangan stress2. Lain org lain rezeki sis. In shaa Allah tak lama la tu. Bercinta la dulu. Nanti bila dah start ada isi mula ada alahan itu tak kena ini tak kenaa.. Bercinta la dulu dengan suami. Kenal hati budi memasing. In shaa Allah, Allah bagi bila kita mampu. Husnu dzhon dengan Allah. Cepat atau lambat bukan point utama. Jangan rush2 nak anak. Nanti stress. Enjoy dengan suami dulu ye.

VIP Member

besar badan tak jd masalah pon sis..sy dulu berat 128kg bole je preg...itu semua kuasa allah...allah yg memberi kita rezeki anak ney,cuma cepat atau lambat je,smbil2 tue usaha dn tawakal perlu...sis pergi farmasi beli acid folicd untuk menyuburkan dlaman kita,insyaallah kita usaha...sy setiap kali kalau nk preg sy akan makan acid folicd dn alhamdulillah sy preg...makn acid folicd setiap hari....

Insya allah teruskan. Nnt adalah tu rezeki doakan saya juga

Saya pun badan comel awak . Ramai cakap camtu . Sekarang alhamdulillah baby dah 16 minggu . Macam saya , saya track masa tarikh subur . Lepastu usaha , dah usaha berdoa dan tawakal . Sy track masa waktu subur , ngam ngam next month sepatutnya period tak period , lekat terus . Semuanya soal rezeki jugak . Pasal badan comel tu , abaikan mulut orang . Saya ni tinggi 152 CM , berat 88 kg hahahaha 😂

Sy yg 1st dlu setahun bru lekat. Tpi gugur. 2nd and 3rd pun gugur. Kali ke 4 pregnant ni baru lekat elok. Tu pun dekat 6 tahun menunggu. Dia rezeki sebenarnya. Jgn stress2 fikir nk pregnant. Just enjoy apa yg ada depan mata skrg. Sampai waktu tepat, ada la rezeki baby. Kalau stress2 fikir pun x elok sebenarnya. Nk pregnant ni kena tenang2 je. In shaa Allah,, ada rezeki awk nnti. ❤

Sabar la sis tuhan akan bagi bagi anak tepat pada masa dia kena usaha, doa dan tawakal. Sy selepas 7 bulan kawin baru hamil. Tapi kena sabar la org asyik duk tanya saya pom dulu stress jugak. Kemudian sy buat test opk untuk tau waktu subur. Kadang period ontime tapi bersama bukan waktu subur itu yang x lekat sis.

Câu hỏi liên quan