18 Các câu trả lời

nah activity kalau ade anak kecik petroscience aquaria indoor /outdoor playpark beach,build sand castle ,picnic bookstore zoo garden like in cameron or genting bwk gi swimming pool /water park (less bahaya ada kids area) but it's every parents decision.. for me, malang x berbau.. kita kene always waspada...bkn nak control anak to umur setahun ke due tahun sekali pun,,if anything happen,,bygkan situation boat terbalik ke apa,they couldn't help themselves like us. so yeah dia mcm parents yg decide to ajak anak daki gunung ,anak tu umur 2 tahun. 😅sounds so wrong .....😭

VIP Member

saye g pulau pangkor.. anak 1y4m time usia tu.. sye xbawak naik speedboat.. risau kan malang xberbau.. bawak pusing2 pulau naik moto.. makan2 . lepak tepi2 pantai pun dh okay bg sye.. nt besar sikit . usia 4y cmtu baru berani la nak hopping island ... sye n husband overthinking jd rase mcm bahaya xbawak dh fikir mcm mcm..tp tetap bawak anak berjalan ..bawak anak ke hatyai Thailand jalan2 santai..g Cameron highland.. tasik villa pd ..pulau pangkor.. redang /perhentian TU mgkin usia dia 4y 5y nnt

Nk bawa bby bwh 1 year ke pulau, kne fikir byk faktor bkn takat speedboat. Kne tgk jgk ada sstgh pulau kcik2 ni x byk kmudahan. X mnta bnde bkn2 trjd tapi kne fikir worst case. Cntoh klu tiba2 ank x sihat. Ada ke hospital atau klinik yg sediakan khidmat emergency kat pulau tu? Dri pulau nak balik ke darat brpe lme amek mse. Dri segi mknn smua. Sis prepare ke mknn anak. Byk lg yg kne fikirkan. Klu pd sy baik tggu ank bsr sikit bru jln2 pulau.

Jangan lah Sis ! Tak Sesuai Bawa Budak Even Umur 7 8 Tahun Pun Kita Masih Risau Even Pakai Life Jacket. Speedboat Tu. Kalau Boat Biasa Yang Pusing² Bawa Kita Keliling Laut Tengok Hidupan Laut Tepi² Tu Takpelah Jugak. Malang Tidak Berbau. Kalau Sayangkan Anak, Jangan Berani Ambek Risiko. Nanti Nangis Tak Berlagu. Banyak Aktiviti Selamat Kita Boleh Buat Bawa Anak Kecik Such As, Zoo, Mandi Kolam Ke, Main Air Tepi Laut Jeke Main Pasir.

Just sharing, suami saya 30y pernah terjatuh masa naik speedboat dkt tengah2 laut di Port Dickson. Nasib baik dia tenang sebab pandai berenang (bersama life jacket) dan saya perasan dia terjatuh. Kalau tak, taktahu lah apa jadi...🥲🥲 Hati2 sis, bahaya naik speedboat ni lagi2 untuk budak bawah umur dan kita yg takpndai berenang ni

boleh je sis. saya pun bawa je. tapi saya pakaikan life jacket khas utk usia anak. memang selalu standby bawa life jacket kalau pergi tempat² yg ada air. standby juga bawa medical kit yg compact. cuaca tak menentu ni kena extra care. biar bawa lebih apa yg patut jangan kurang.

sy mse anak 11m..hihi g langkwi,byk abahnya yg pegang pkai bby carrier tu sbb die pndau berenang hehe..pastu sy siap2 pkaikn topi n seluar pjg sbb wap n haba dri dlm boat kn pns mase tu..bg mkn mknn die alhamdullillah ok je spjg perjlnn

Pulau area trgnu ke? Klau skrg hti2 sis.. Cuaca dh menentu.hujan +angin kuat. Ombak kuat. Bgi sy org tgnu ni, baik fkir balik. Baby kecik lg tu. Dh lh klau pnas, panas btul skrg ni. Klau hujan pn mmg lebat + ribut.

kalau g pulau utk vacation saya x pasti, tp kalau sbb mmg tggal d pulau bgi saya oke ja sbb saya pun tggal d pulau ulang alik naik bot bawak baby. skrg ank dah 3 tahun dan bakal ada adik lg 😁

bnyk faktor kne tgk n amek kira nak2 lagi ujung2 tahun mcm ni. cuaca xmenentu & musim hujan. makesure baby pakai life jacket, pegang baby kuat2 sbb risau hentakan ombak ke ape ke.